RSS
 

Hogfather. Terry Pratchet

10 Jan

Šoreiz ar nelielu, novēlotu atkāpi par Ziemassvētkiem. Nu labi, ne gluži par Ziemassvētkiem, par Hogswatch (nosaukumu, vārdu un tādu lietu patvaļīgu tulkošanu un latviskošanu no manis negaidiet).

Ar Pračetu šī bija mana pirmā tikšanās un nudien jāatzīst, ka tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena (vai pirmajiem vārdiem, kā nu jums labāk tīk). Tagad ar šausmām domāju, ka vispār jau šinī sērijā („Discworld”) ir 38 grāmatas, kuras nupat gribās izlasīt visas. Mans maciņš un pulkstenis žēli pīkst pie šiem vārdiem.

Tātad. Kas notiek, ja mēs savienojam no pasaules nozudušu Hogfather (tas pats Ziemassvētku vecītis vien ir, tikai kamanās jūdz nevis ziemeļbriežus ar sarkaniem deguniem, bet gan cūkas), pavisam īstu Nāvi, kas pilda Hogfather pienākumus, milzum daudz citu mītisku radījumu (Paģiru Dievs, Žurku Nāvīti, Nozaudēto zīmuļu grauzēju, Zobu fejas utt.) un satriecošu britu humoru? Tieši tā- grāmatu, par kuru Spīgana bija stāvā sajūsmā. Pavisam godīgi- es neatceros pēdējo reizi pirms šīs grāmatas, kad patiešām būtu skaļi smējusies, nevis tikai pie sevis nosmaidījusi par kādu asprātību.
Pārējo par šo grāmatu tā īsti pat negribas stāstīt, jo šis ir tas gadījums, kad notikumu zināšana uz priekšu pamatīgi pabojātu grāmatas lasītprieku, piebildīšu vēl tikai, ka viss sākas ar to, ka Auditori uzskata- Hogfather viņiem traucē dzīvot, tāpēc viņi nolīgst profesionālu slepkavu no Slepkavu ģildes, lai viņš atbrīvotos no Hogfather, un jautrība var sākties.

Un ticiet man, nekas cits man šogad nespēja radīt tādu Ziemassvētku sajūtu (un sajūsmu) kā šī grāmata. Bet varbūt man vienkārši ir jocīgs priekšstats par Ziemassvētkiem.

Pēc stila grāmata diezgan atgādina grāmatu „Ceļvedis galaktikas stopētājiem” un diezgan droši atļaujos apgalvot, ka lasītāji, kam patika viena, patiks arī otra grāmata un otrādi.

Diemžēl šī grāmata latviski tulkota nav, tāpēc tiem, kas nelasa angliski vai krieviski, nāksies vien cerētu uz brīnumu un gaidīt, kad šo iztulkos latviski. Bet latviski jau vispār fantastiku/fantāziju maz tulko….

Jebkurā gadījumā- šo grāmatu es silti iesaku un internetā arī esmu atradusi maz negatīvas atsauksmes par šo grāmatu.

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply

 

 
 1. ibid.

  17th January 2012 at 4:39 pm

  Filma, Filma ir dievīga.

   
 2. ibid.

  17th January 2012 at 4:39 pm

  Filma, Filma ir dievīga.