RSS
 

Reaper Man. Terry Pratchett

25 Oct

Es maziem, mazītiņiem solīšiem tuvojos savam mērķim- izlasīt visas Prečeta grāmatas. Līdz tam gan, protams, vēl tālu, bet nu…. Ar Prečetu mūžīgi ir tikai viena problēma- ir grūti par viņu rakstīt blogā, neizplūstot sajūsmas spiedzienos.
Šoreiz gribēju lasīt grāmatu, kurā galvenais varonis ir Nāve, jo kaut kā tieši Nāve man šķiet vispievilcīgākais no visiem Discworld varoņiem, bet līdz šim bija sanācis lasīt tikai vienu grāmatu, kurā Nāve spēlētu galveno lomu.

Šoreiz Realitātes Auditori ir nolēmuši atbrīvot Nāvi no viņa darba pienākumiem, jo, redz, viņš šiem pienākumiem pieiet ar pārāk personīgu attieksmi. Rezultāts ir tāds, kā jau vienmēr pēc tam, kad darbību ir beidzis kāds nozīmīgs publiskais serviss- lielas ziepes.

Kaut kādā ziņā šī grāmata šķita filozofiskāka par pārējām Discworld sērijas grāmatām, ko esmu lasījusi, lai gan man viņsas visas šķiet gana filozofiskas. Bet šinī laikam vienkārši bija mazliet mazāk to vietu, kur būtu skaļi jāsmejās, nevis pie sevis jānosmīn par kārtējo precīzo cilvēku atspoguļojumu. Man šķiet, tur arī slēpjas Prečeta pievilcība- viņš precīzi atspoguļo cilvēkus un pasauli un pasniedz to samiksētu kopā ar satriecošu humoru.
Bet nu ja, šinī grāmatā vairāk kā citās ir jūtamas pārdomas par dzīves, nāves jēgu, par metaforām un visādām tādām lietām. Jādomā, tas tāpēc, ka Nāve kā galvenais varonis, piedāvā pavisam citu skatījumu uz cilvēku dzīvi un mums pierastām un pašsaprotamām lietām.

Nobeigumam vēl tikai daži no daudzajiem manis izrakstītajiem citātiem.

“-All it`s doing is moving around slowly and eating things.
-Put a pointy hat on it and it`d be faculty member.”

Un mans mīļākais citāts no šīs grāmatas:

“There was a red glow in his eyes. It had tried to steal his books. This was probably the best proof anyone could require, that it was brainless.”

Vērtējums
9/10

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply

 

 
 1. Ints Valcis (@asmodeus_lv)

  26th October 2012 at 8:45 am

  Jā, šī grāmata tiešām ir laba. Man gan vismīļākās ir Rincewind un Science of the Diskworld grāmatas. Es gan esmu Diskzemes ciklu ne tikai visu izlasījis, bet arī divas reizes audiogrāmatās noklausījies. (ro kā palielījos). Bet mani kā izbijušu auditoru sāpina, ka tu Realitātes Auditorus nosauc par inspektoriem. Tas nav viens un tas pats.

   
  • spigana

   26th October 2012 at 4:45 pm

   Par Auditoriem taisnība. Kad rakstīju bloga ierakstu nevarēju atcerēties konkrēto vārdu (vārdiem tīk spēlēt paslēpes ar mani) un nācās aizstāt ar kaut ko tuvu tam. Kļūdu laboju.