RSS
 

Sidharta. Hermanis Hese

18 Feb

No Heses darbiem līdz šim biju lasījusi tikai Stikla pērlīšu spēli un vispār Heses darbi man šķita esam šausmīgi sarežģīti un no augstajiem filozofijas plauktiem, tāpēc parasti sanāca Heses darbu lasīšanu atlikt un atlikt uz vēlāku laiku. Žēl, ka tā, jo Sidharta ir darbs, kuru patiesībā vajadzētu lasīt pusaudža gados, nu teiksim, ap 16-17, kad darbā aprakstītā tematika būtu visaktuālākā. Man žēl, ka šo grāmatu neizlasīju tādā vecumā, bet nevar noliegt, ka man tā ārkārtīgi patika arī tagad.

Sidharta ir stāsts par sevis meklējumiem, par centieniem atklāt vienīgo un īsto dzīves patiesību. Kā moderni pieņemts teikt- šis ir stāsts par izkāpšanu no savas komforta zonas.

Šī ir iedvesmojoša grāmata, no kuras plūst spēcīga balss. Grāmata ir sarakstīta skaistā valodā un ir ārkārtīgi aizraujoša, no tām, ko izlasīt vienā elpas vilcienā.
Sidharta savos ceļojumos saprot, ka pasaules izpratnes sasniegšanā nav svarīgāka soļa par sevis izprašanu, kā arī aptver to, ka patiesību neviens nevar citam iemācīt, šī patiesība ir katram jāatrod pašam, tāpēc Sidharta nepievienojas budistiem, kuru mācība viņam šķiet tik tuva, bet gan meklē pats savu ceļu, pats savu mācību. Šī ir ļoti cilvēcīga grāmata, kas krāšņi atspoguļo cilvēka dabu.

Sidhartu pievienoju savam favorītu plauktiņam, domāju, ka būs interesanti pārlasīt pēc 5-10 gadiem un pavērot, kā mainījusies mana attieksme pret to.
Lūk, arī Doronike raksta par Sidhartu kā grāmatu, kuru lasīt jauniešiem, un Mārcis stāsta par šo kā iedvesmojošu grāmatu, un jāpiekrīt šim blogam, ka var tikai apbrīnot autoru, kurš spēj sarakstīt tik spēcīgu grāmatu.

„Neviena lieta pasaulē nav nodarbinājusi manas domas tik daudz kā šī mana patība, šī mīkla, ka es dzīvoju, ka esmu viens, nošķirts un savrup no visiem pārējiem, ka es esmu Sidharta.”

„Ja kāds lasa rokrakstu, kura jēgu grib meklēt, tad nenicina tā zīmes un burtus un nedēvē tos par māņiem, nejaušību un bezvērtīgu čaulu, nē, viņš lasa tos, pēta un mīl tos, burtu pa burtam.”

„Meklēt nozīmē zināt mērķi. Bet atrast nozīmē būt brīvam, atvērtam, būt bez mērķa.”

Vērtējums:
10/10

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 

Leave a Reply

 

 
 1. msmarii

  24th February 2013 at 11:17 am

  “Sidhartu” neesmu lasījusi, bet man ļoti, ļoti patika “Stikla pērlīšu spēle”. Ja nav lasīta, iesaku pamēģināt.

   
 2. Maris

  16th January 2018 at 4:47 pm

  Sidhartu lasīju vidusskolā. Diemžēl neatceros cik gadu man bija – no 16 līdz 18, bet tas gan nav svarīgākais.
  Jā, varu piekrist, šī grāmata ir ieteicama jaunešiem satura ziņā. Taču sastapos ar to, ka ir grūti iegrimt tekstā, jo, vismaz man, grāmata likās ļoti ”dziļa”.
  Uzskatu, ka šī ir viena no tām grāmatām, kura jālasa vairākas reizes. Pats esmo to izlasījis 3x, un ar katru reizi iegrimu grāmatā vairāk un vairāk.

  Kopumā varu teikt tikai vienu – izcils Heses darbs. Iesaku visiem!

   
  • Spigana

   16th January 2018 at 4:51 pm

   Jā, šī noteikti ir grāmata, kuru varētu lasīt vairākas reizes un katru reizi atklāt jaunus dziļumus.