RSS
 

Par to kā un kāpēc Spīgana lasa un vai lasīšana tiešām ir dārgs hobijs

20 Nov

Sibilla pagājušajā nedēļā publicēja interesantu ierakstu par saviem lasīšanas ieradumiem, kas manī uzjundīja veco ziņkārību- kā tad citi lasītāji lasa? Kur dabū grāmatas? Kāpēc? Kā? Twitter diskusijā secinājām, ka šāda ziņkārība piemīt ne man vienīgajai un ka vispār būtu interesanti uzzināt vairāk par citu blogeru lasīšanas ieradumiem. Tad nu lūk- ar savu personisko piemēru (jo man vienkārši vajag legālu iemeslu, lai muldētu) ceru pamudināt arī citus grāmatu blogerus ļaut ziņkārīgajiem ielūkoties savos lasīšanas paradumos.

Vispirms- īsi par to, kāpēc Spīgana vispār lasa.
Redziet, Spīganai diemžēl ir gadījies piedzimt vientiešu pasaulē, kur vismaz pagaidām vēl nedarbojas zižļi vai telepātija, teleportēšanās vēl nav atklāta un lietu īstie vārdi cilvēcei ir zuduši, tāpēc vienīgā pieejamā maģija ir grāmatas. Un dzīve bez maģijas ir ārprātīgi garlaicīga, tāpēc Spīgana grāmatas ir pacēlusi personīgās reliģijas līmenī un izmisīgi pie tām turas. Viss vienkārši.

Kur Spīgana dabon grāmatas un cik naudiņas tam tērē mēnesī.
Uz šo jautājumu atbildēt jau grūtāk un atbilde vispār ir jādala divās daļās, jo nu jau krietnu laiku esmu piekritusi laipnam izdevniecību sadarbības piedāvājumam- es no Zvaigznes un Jāņa Rozes izdevniecībām saņemu grāmatas bez maksas par to, ka rakstu par tām savā blogā. Attiecīgi šeit rodas milzīgs ietaupījums naudas izteiksmē.
Pirms izdevniecības man laipni piešķīra grāmatas, es tās pirku. Grāmatas dāvināja (par to, kāpēc pagātnes formā- vēlāk) man reti, jo ir grūti izsecināt, kas man patiks un vai grāmata jau nav manā īpašumā, savukārt bibliotēkas es neapmeklēju vispār, jo es esmu tāds grāmatu kāmītis- ja es grāmatu izlasīju, es gribu to redzēt savā plauktā. Toties es bieži apmeklēju vietas, kur var iegādāties lietotas grāmatas, jo tur nu patiešām var atrast īstas pērles. Summa, ko es sev mēnesī biju atvēlējusi grāmatām bija 30 ls un tā regulāri tika pārsniegta. Precīzus skaitļus saukt grūti, bet šķiet, ka cipars regulāri sasniedza un pārsniedza 50 ls, kas no mana budžeta bija ievērojama daļa un bieži tika atvilkta citiem izdevumiem. Retu reizi ir gadījies notērēt arī pēdējo pārtikas naudu un pārtikt no rīsiem un grāmatām.
Tomēr es joprojām neuzskatu, ka tērēju grāmatām pārāk daudz naudas un ka lasīšana ir dārga. Galu galā- ja nu man galīgi, galīgi nebūtu naudas, es vienmēr varētu iegriezties kādā bibliotēkā vai grāmatas aizņemties no paziņām, vai iegūt grāmatas lasīšanai kādā no citiem miljons pieejamajiem veidiem. Lasīt vai nelasīt jau būtībā nav jautājums par finansiālajām iespējām, bet gan mūsu pašu izvēlēm un prioritātēm.
Varētu padomāt, ka tagad Spīgana vairs grāmatas nepērk vispār, ja jau tās piešķir bez maksas, tomēr tā nu gluži nav. Es joprojām pērku grāmatas, tikai tagad tā ir krietni nekonkrētāka summa un lielākoties grāmatas angļu valodā. Pie kam, nu manā dzīvē ir arī cilvēks, kas ar pārsteidzošu precizitāti prot noteikt, kuras grāmatas man patiks un bieži tās pērk man tikai tāpēc, ka man patiks, negaidot kādus īpašus svētkus. Un, protams, es nevaru aizbraukt pat ļoti īsā ceļojumā, nenopērkot tur grāmatas (jo grāmatas ir vislabākie suvenīri). Nu, piemēram, pagājušajā nedēļas nogalē Tartu mēs divatā iegādājāmies 7 jaunas grāmatas (jo tur ir lieliski, lieliski grāmatu veikali ar burvīgu piedāvājumu).
Patiesībā vislielākā problēma ir nevis kā nopirkt visas grāmatas, ko gribas, bet gan kā viņas visas paspēt izlasīt. No visām grāmatām, kas man mājās stāv, apmēram trešdaļa ir nelasīta un man no tām vien pietiktu lasāmvielas pusotram gadam.

Kad un kā Spīgana lasa?
Spīgana lasa visur. Vienmēr. Es nekad neizeju no mājām bez grāmatas un rokassomiņas pērku tikai pēc viena principa- vai tur ielīdīs pieklājīga lieluma grāmata? Pašlaik lasāmo grāmatu staipu līdzi arī tad, ja tā sver teju vai pusotru kilogramu un ir tūkstoš lapaspuses bieza. Vislabākais lasīšanas laiks ir sabiedriskajā transportā un vakaros pirms iemigšanas, bet tie nav vienīgie. Piemēram, universitātē gandrīz visos kursos man ir obligātais apmeklējums, bet ne visas no tām lekcijām es esmu spējīga klausīties. Ja man lekcijā ir garlaicīgi, es lasu. Ja starp lekcijām ir 3 stundu logs, es lasu. Ja man ir jāgaida rindā pie zobārsta es lasu. Grāmatas ir burvīga portatīva izklaide, kas pieejama visur.
Ir man arī lasīšanas ieradumi, par kuriem citi brīnās. Piemēram, man ļoti patīk vakaros lasīt bāros. Nu iedomājaties- Tavs mīļākais bārs, skan lielisks klasiskais roks, Tu dzer savu rumu un lasi Hemingveju. Tam visam piemīt neatvairāms šarms un tas ir viens no maniem mīļākajiem laika pavadīšanas veidiem.

Cik daudz Spīgana lasa?

Šī man ir sāpīgā tēma, jo vispār es lasu ļoti lēni- katru vārdu galvā izrunājot. Tā nu šo lēnumu nākas kompensēt ar intensīvu lasīšanu. Gadā vidēji izlasu 70-75 grāmatas (uz citu blogeru fona tas ir pavisam maz) un apmēram 100 lpp dienā, bet tās lapaspuses ir pavisam nenosakāms lielums, jo lapaspušu un fontu izmēri ir dažādi un ari grāmatas ir dažādas- ir lēnās, ir ātrās grāmatas.
Lēnās lasīšanas dēļ diezgan rūpīgi izvērtēju, ko lasīt un ko ne, ka arī necenšos par katru cenu pabeigt grāmatu, kas man nepatīk.

Valodas un žanri.
Pagaidām lasu tikai divās valodās- latviešu un angļu un proporcija ir apmēram pusi uz pusi- apmēram 50% latviešu un 50% angļu. Ir gan plāns tuvākā un tālākā nākotnē lasāmajām valodām pievienot vēl divas- krievu un franču, bet tie ir tādi neskaidri plāni.
Mans viennozīmīgi mīļākais žanrs ir maģiskais reālisms un vislabprātāk lasu to, bet tā kā ar fantāzijas un fantastikas žanru tiku iepazīstināta tikai pirms diviem gadiem, tad šobrīd visvairāk sanāk pievērsties tieši tam, jo jāatgūst taču iekavētais.
Bet vispār īpaši pa žanriem grāmatas nešķiroju, vienīgi sanāk tā, ka krietni vairāk lasu daiļliteratūru, bet no lubenēm cenšos izvairīties. Tomēr ar literāro snobismu nenodarbojos un šķībi neskatos uz cilvēkiem, kas lasa man nepievilcīgus žanrus.

Papīrs vai e-grāmatas?
Par šo jautājumu es atsakos iesaistīties diskusijā, tomēr savu viedokli īsi aprakstīt varu. Man viss ir ļoti vienkārši- grāmata ir grāmata neatkarīgi no tās formāta un mēs jau nelasām tinti vai pikseļus, bet gan vārdus un domas. Tā kā saturā atšķirības nav, tad paliek tikai emocionālie un racionālie iemesli. Man personīgi patīk grāmatas turēt plauktā, piebāzt māju pilnu ar grāmatām, man patīk pieskarties papīram, es dievinu grāmatu smaržu, man patīk ielocīt lapaspušu malas, lai atzīmētu labākās vietas un es noteikti izvēlos papīra grāmatas pār e-grāmatām. Tomēr man mājās ir Kindle un es to ņemu līdzi garākos ceļojumos, kuros nebraucu ar mašīnu, bet ikdienā Kindli izmantoju universitātes materiālu lasīšanai, jo printēt tos būtu vienkārši idiotiski. Telefonā vai datorā gan nekad nelasu, jo ekrāni, kas izstaro gaismu lasīšanu padara ļoti apgrūtinošu un nebaudāmu. Esmu secinājusi, ka man neder arī audiogrāmatas, par ko man mazliet žēl, jo tās varētu apvienot ar citām nodarbēm (bet es nevaru, diemžēl).

Ko es ar to gribēju teikt?
Pirmkārt, lasīšana nav dārgs hobijs. Tas, vai cilvēki lasa ir atkarīgs tikai un vienīgi no viņu prioritātēm un izvēlēm.
Otrkārt, bija patīkami ilgi, gari un plaši pavārīties pašai par sevi.
Treškārt, mani tiešām, tiešām ļoti interesē citu cilvēku lasīšanas paradumi un es labprāt par tiem lasītu.

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. Andris

  20th November 2013 at 3:18 pm

  Gadā vidēji izlasu 70-75 grāmatas (uz citu blogeru fona tas ir pavisam maz) – savukārt uz citu fona – dikti daudz :)

   
 2. Andris

  20th November 2013 at 3:18 pm

  Gadā vidēji izlasu 70-75 grāmatas (uz citu blogeru fona tas ir pavisam maz) – savukārt uz citu fona – dikti daudz :)

   
 3. Ints Valcis (@asmodeus_lv)

  20th November 2013 at 4:55 pm

  Nospēru tavu raksta struktūru un ar cepu aukšā savu atzīšanos :)

   
  • spigana

   20th November 2013 at 5:24 pm

   Gaidu. :)

    
 4. Ints Valcis (@asmodeus_lv)

  20th November 2013 at 4:55 pm

  Nospēru tavu raksta struktūru un ar cepu aukšā savu atzīšanos :)

   
 5. Sibilla

  20th November 2013 at 5:10 pm

  Jā, tie lasīšanas pradumi mēdz būt diezgan daudzveidīgi. Bija interesanti izlasīt.Tagad jāgaida Asmo atzīšanās. :)

  Un es tak pirms pāris nedēļām biju Tartu, kāpēc gan man neienāca prātā apmeklēt kādu grāmatnīcu? Lai gan tur tāpat bija forši.

   
  • spigana

   20th November 2013 at 5:25 pm

   Tartu ir lieliska grāmatu izvēle angļu valodā, dabūju tur grāmatas, kuras LV pat nemeklētu veikalos.

    
 6. Sibilla

  20th November 2013 at 5:10 pm

  Jā, tie lasīšanas pradumi mēdz būt diezgan daudzveidīgi. Bija interesanti izlasīt.Tagad jāgaida Asmo atzīšanās. :)

  Un es tak pirms pāris nedēļām biju Tartu, kāpēc gan man neienāca prātā apmeklēt kādu grāmatnīcu? Lai gan tur tāpat bija forši.

   
  • spigana

   20th November 2013 at 5:25 pm

   Tartu ir lieliska grāmatu izvēle angļu valodā, dabūju tur grāmatas, kuras LV pat nemeklētu veikalos.

    
 7. Laura

  20th November 2013 at 5:23 pm

  “Gadā vidēji izlasu 70-75 grāmatas”……ooooho……:) Klau, tev mājās ir istaba bibliotēkai?:) Jauks rakstiņš….. man vēl augt un augt:)

   
  • spigana

   20th November 2013 at 5:26 pm

   Ni, man mājās ir plaukti un tās grāmatas, kas nesalien plauktos, stāv uz palodzes. :)
   Bet varbūt kādreiz… tad man visa māja būtu bibliotēka, nevis atsevišķa istaba bibliotēkai. Man patīk dzīvot starp grāmatām. :)

    
   • Asmodeus

    20th November 2013 at 9:50 pm

    Tad tev ir milzīgas palodzes, lai gan normāla lieluma palodze spēj izmitināt ap 40 grāmatām. Galvenais jāuzmana lai saulē neizbalo :)

     
    • spigana

     20th November 2013 at 10:05 pm

     Es pašlaik mitinos studijas tipa dzīvoklī un palodze ir gar visu garāko dzīvokļa sienu.^_^ http://twitpic.com/dlz6z4
     Bet uz palodzes jau stāv tikai tās, kas plauktos nesalīda.

      
   • Ints Valcis (@asmodeus_lv)

    21st November 2013 at 1:34 pm

    Tā nofotografēt grāmatas, lai piezūmojot nevar izlasīt, kādas tieši grāmatas tur stāv ir īstena cilvēku spīdzināšana :)

     
    • spigana

     21st November 2013 at 1:37 pm

     Tumšs un ar telefonu bildēts. 😀

      
   • Ints Valcis (@asmodeus_lv)

    21st November 2013 at 3:27 pm

    Nē nu divas Katanas kastes un divas Ticket to Ride spēļu kastes es atpazīšu jebkurā kvalitātē. Bet no grāmatām tikai Zinātnes, Fantastikas Ceļojumu sērijas grāmatas muguriņu atpazinu.

     
    • spigana

     22nd November 2013 at 11:13 am

     Ha- hā! 4. kaste nav otrs Ticket to ride, bet gan Dominion. 😀

      
 8. Laura

  20th November 2013 at 5:23 pm

  “Gadā vidēji izlasu 70-75 grāmatas”……ooooho……:) Klau, tev mājās ir istaba bibliotēkai?:) Jauks rakstiņš….. man vēl augt un augt:)

   
  • spigana

   20th November 2013 at 5:26 pm

   Ni, man mājās ir plaukti un tās grāmatas, kas nesalien plauktos, stāv uz palodzes. :)
   Bet varbūt kādreiz… tad man visa māja būtu bibliotēka, nevis atsevišķa istaba bibliotēkai. Man patīk dzīvot starp grāmatām. :)

    
   • Asmodeus

    20th November 2013 at 9:50 pm

    Tad tev ir milzīgas palodzes, lai gan normāla lieluma palodze spēj izmitināt ap 40 grāmatām. Galvenais jāuzmana lai saulē neizbalo :)

     
    • spigana

     20th November 2013 at 10:05 pm

     Es pašlaik mitinos studijas tipa dzīvoklī un palodze ir gar visu garāko dzīvokļa sienu.^_^ http://twitpic.com/dlz6z4
     Bet uz palodzes jau stāv tikai tās, kas plauktos nesalīda.

      
   • Ints Valcis (@asmodeus_lv)

    21st November 2013 at 1:34 pm

    Tā nofotografēt grāmatas, lai piezūmojot nevar izlasīt, kādas tieši grāmatas tur stāv ir īstena cilvēku spīdzināšana :)

     
    • spigana

     21st November 2013 at 1:37 pm

     Tumšs un ar telefonu bildēts. 😀

      
   • Ints Valcis (@asmodeus_lv)

    21st November 2013 at 3:27 pm

    Nē nu divas Katanas kastes un divas Ticket to Ride spēļu kastes es atpazīšu jebkurā kvalitātē. Bet no grāmatām tikai Zinātnes, Fantastikas Ceļojumu sērijas grāmatas muguriņu atpazinu.

     
    • spigana

     22nd November 2013 at 11:13 am

     Ha- hā! 4. kaste nav otrs Ticket to ride, bet gan Dominion. 😀

      
 9. Uldis Rozenfelds (@baltaisruncis)

  20th November 2013 at 5:45 pm

  Sakarā ar pēdējo raksta teikumu- Tev vajadzēja padot to kā stafetes rakstu (bija savulaik 7 lietas dzīvē, mana dzīve grāmatās (vai k-kā tamlīdzīgi)), tad varētu sagaidīt lielāku atsaucību.
  Es laikam nevarētu kā asmo- paķert Tavu rakstu un pēc piegrieztnes uzdrukāt savējo. Vienkārši man sanāktu baigi sauss rakstelis. Bez rozīnēm.

   
  • spigana

   20th November 2013 at 6:20 pm

   Es negribēju dot konkrētas norādes, jo katram jau pavisam kas savs, katrs jau labāk zina, kas katram svarīgākais. :)

    
 10. Uldis Rozenfelds (@baltaisruncis)

  20th November 2013 at 5:45 pm

  Sakarā ar pēdējo raksta teikumu- Tev vajadzēja padot to kā stafetes rakstu (bija savulaik 7 lietas dzīvē, mana dzīve grāmatās (vai k-kā tamlīdzīgi)), tad varētu sagaidīt lielāku atsaucību.
  Es laikam nevarētu kā asmo- paķert Tavu rakstu un pēc piegrieztnes uzdrukāt savējo. Vienkārši man sanāktu baigi sauss rakstelis. Bez rozīnēm.

   
  • spigana

   20th November 2013 at 6:20 pm

   Es negribēju dot konkrētas norādes, jo katram jau pavisam kas savs, katrs jau labāk zina, kas katram svarīgākais. :)

    
 11. Aigars Dzerviniks (@aigarsdz)

  20th November 2013 at 6:23 pm

  Kad ieraudzīju teikumu par to, cik grāmatu tu izlasi gadā, uzreiz iedomājos kadru no seriāla “Supernatural”, kur eņģelis Metatrons sēž ieslēdzies savā istabā, kas pilna ar grāmatu kaudzēm līdz griestiem 😀

  Pats esmu ārkārtīgi slinks un, kas vēl ļaunāk, izvēlīgs lasītājs. Ja grāmata mani nespēj aizraut pirmajās 100 lappusēs, tad tās lasīšana ievilksies uz vairākiem mēnešiem, jo uzzināt, ar ko stāsts beidzas, tomēr gribās (un vienkārši izlasīt nobeigumu būtu blēdīšanās). Pašlaik man procesā ir 2, aizsāktas, bet iepauzētas, vēl 3, un savu rindu gaida viena grāmata, kas noteikti būs visinteresantākā, bet nespēju vērt to vaļā, jo sirdsapziņa neļaus, pirms nebūšu izlasījis iepriekšējās.

  Daiļliteratūru pērku reti, lielākā daļa no manas kolekcijas ir dāvanas (par ko es noteikti nežēlojos), bet paša pirktās parasti ir no praktiskās literatūras (godīgi sakot, nezinu, kā tas žanrs īsti saucas), kas ir saistītas ar manu profesiju vai citām interesēm un kuras gan izlasās visai ātri. Ak jā, tās parasti lasu elektroniskā formātā.

  Par to lasīšanas vietu runājot, es gan nebūtu spējīgs lasīt sabiedriskajā transportā, bārā vai lekcijā, jo man šim procesam ir nepieciešams miers un klusums, lai varu atslēgties no reālās pasaules un iegrimt stāstā. Ja apkārt ir kaut mazākā kņada, mana uzmanība ir zudusi.

   
  • Asmodeus

   20th November 2013 at 9:51 pm

   Tu tak esi feinšmekeris :)

    
 12. Sarkanā Biete

  21st November 2013 at 12:29 pm

  “..mēs jau nelasām tinti vai pikseļus, bet gan vārdus un domas” Šitam apakšā jāsaka AMEN:):) Un kas gan bāram kā lasīšanas platformai vainas? Hemingvejs pat ļoti labi tur iederas.

   
  • spigana

   21st November 2013 at 1:37 pm

   Bāriem nav ne vainas, tik citi brīnās dažkārt. :)

    
 13. Sarkanā Biete

  21st November 2013 at 12:29 pm

  “..mēs jau nelasām tinti vai pikseļus, bet gan vārdus un domas” Šitam apakšā jāsaka AMEN:):) Un kas gan bāram kā lasīšanas platformai vainas? Hemingvejs pat ļoti labi tur iederas.

   
  • spigana

   21st November 2013 at 1:37 pm

   Bāriem nav ne vainas, tik citi brīnās dažkārt. :)

    
 14. msmarii

  21st November 2013 at 2:34 pm

  Izlasīju Tevi, Sibillu un Asmo. Interesanti. Lai gan līdzīgi, katram tomēr ir arī atšķirīgi lasīšanas ieradumi un knifi. Padodos aicinājumam un tapinu savu rakstu par šo tēmu.

   
 15. msmarii

  21st November 2013 at 2:34 pm

  Izlasīju Tevi, Sibillu un Asmo. Interesanti. Lai gan līdzīgi, katram tomēr ir arī atšķirīgi lasīšanas ieradumi un knifi. Padodos aicinājumam un tapinu savu rakstu par šo tēmu.

   
 16. DaLiO

  4th December 2013 at 9:10 pm

  ja cieni, kā Tu to nosauci ‘maģisko reālismu’, tad krievu, kā lasīšanas valoda ir MUST! imho…

   
  • spigana

   4th December 2013 at 9:11 pm

   Es jau visu laiku cenšos saņemties un izlasīt pirmo grāmatu krievu valodā, bet kā nesanāk tā nesanāk pieķerties.

    
 17. DaLiO

  4th December 2013 at 9:10 pm

  ja cieni, kā Tu to nosauci ‘maģisko reālismu’, tad krievu, kā lasīšanas valoda ir MUST! imho…

   
  • spigana

   4th December 2013 at 9:11 pm

   Es jau visu laiku cenšos saņemties un izlasīt pirmo grāmatu krievu valodā, bet kā nesanāk tā nesanāk pieķerties.

    
 18. Santa

  24th November 2014 at 1:13 pm

  Sveika! Wou, sasakatīju dažas līdzigas iezīmes ar sevi :) Un es domāju,ka es viena tāda ķertā 😀 Tikai bloga rakstīšanai jau 5 gadus cenšos saņemties :D.. Arī es priekšroku dodu īstām grāmatām, kuras var aptaustīt, izgaršot, kārtīgi samīļot un ņemt līdzi.., arī man lasīšanas periods ieilgst, jo man gribas grāmatu “baudīt”, nevis “aprīt”, bet ,ja ļoti vēlētos, protams, ka es gandrīz jebkuru grāmatu spētu izlasīt dienas laikā ( skolas obligātā literatūra ir to pierādījusi).., bet tad tai zūd vērtība un galvā ir putra, nevis patīkama pēcgarša.. :) vienlaikus lasu kādas 3 grāmatas, viena kabatas formāta sērija, vienmēr līdzi, viena smagāka – mājās un viena, ko lasu,kad esmu laukos (visbiezākā) 😀 ( arī esmu pasākusi lasīt sabiedriskajā transportā uz darbu braucot, bet lasīšana kafejnīcās vispār ir feina,dažreiz pukojos, ka pārāk ātri ēdienu atnes :D, vasarā biju pasākusi vakaros lasīt parkā.., katru vakaru sēdēju uz sava soliņa un ieguvu draugus suņus, kurus arī šad tad palīdzēju saimniekiem izvest pastaigā :D, svaigs gaiss un grāmata, lasās daudz labāk kā istabā.. 😀 ) īstenībā es ilgu laiku ar grāmatu lasīšanu grēkoju.., bērnībā, kā tikko iemācījos lasīt, biju izlasījusi visu biblotēku, tad skolas laikā nebij īpaši daudz laika lasīt kko, kas ir ārpus Obligātā (skumji) un augstskolā vispār, sajutos vainīga jau tikai par to vien, ka man tāda ķecerīga doma iezagusies prātā, tāpēc nolēmu, ka tad, kad beigšu studijas, tad ķeršos klāt lielajam grāmatu kalnam, kas sapirkts, jo grāmatveikalā mani laist nevar-acis spīd un gribas visssuuuu, nedod Dievs, ka vēl uz kādām bankrota cenām uztrāpos! Jo, kā es saku, nav ne sliktu filmu, ne grāmatu, ir nepareizs laiks un telpa, kad tā tiek lasīta.. :), visur var iedziļināties. Arī es sapņoju par milzīgu bibliotēku ar skaisti sakārtotām grāmatām un iedomājos, ka vecumdienās lasīšu šūpuļkrēslā pie kamīna :D.. un datorā lasāmās un visas pārējās man neder, man patik pasvītrot trāpīgus tekstus, citātus vai vienkārši skaisti izveidotus teikumus, citādi nešķiet, ka grāmata izbaudīta pilnībā.., tāpēc bibliotēkas man arī īpaši nesimpatizē, gribas, lai tās ir MANAS, tāds privātīpašnieciskums iestājies..

  nezinu,kāpēc to rakstu, vienkārši saskatīju ko līdzīgu :) 😀
  Šobrīd visaktīvāk lasu Remarka “Trīs draugus”, zinu, ka klasika un kaunos, ka tik vēlu, bet tomēr labāk, kā nekad, lasu no rītiem, pa ceļam uz darbu un smaidu trolejbusā, tantuki gan dīvaini skatās, bet man vienalga 😀 Patīk man Remarka valoda, ļoti patīk 😉 😀
  P.S. es ar gribu saņemt bezmaksas grāmatas no izdevniecībām :D.. varbūt beidzot jāsaņemas to blogu sākt rakstīt :D.. Vienkārši, tik daudz to blogeru,ar ko tad es atšķiršos 😀

  Jā, vispār, gribēju pateikt, ka Tev ir foršs blogs :) ar prieku lasu :)

   
 19. Asmodeus

  20th November 2013 at 9:51 pm

  Tu tak esi feinšmekeris :)