RSS
 

The books they gave me. Jen Adams

10 Jan

Pagājušā gada vasarā es atklāju brīnišķīgu blogu, kura autore apkopo dažādus stāstiņus par cilvēkiem un grāmatām, kas tikušas viņiem uzdāvinātas. Es to lasīju ar lielu sajūsmu un tad decembrī piepeši uzzināju, ka autore ar šādiem stāstiem ir izdevusi grāmatu un uzreiz to arī iepirku (dumjie amerikāņi gan par grāmatas sūtīšanu no manis gribēja 16x lielāku summu, nekā grāmatas cena, bet beigās tomēr atradu saprātīgu piedāvājumu).
Kad saņēmu grāmatu, biju domājusi, ka palasīšu pa pāris stāstiņiem pa vidu citām grāmatām, bet viss, protams, beidzās ar to, ka es vakar atvēru grāmatu un visu uzreiz arī izlasīju. Šī man ir tik tuva tēma, ka nekā nevarēju atrauties, bija pat žēl, kad stāsti beidzās.

Stāsti ir dažādi- laimīgi un melanholiski, ciniski un smieklīgi, ar laimīgām beigām, nelaimīgām beigām un kaut ko pa vidu. Grāmatas ir dāvinājuši gan draugi, gan mīļākie, gan ģimene, gan cilvēki, kas šo grāmatu dēļ ir kļuvuši par ģimeni. Tomēr visus dažādos stāstus vieno kopīgas iezīmes- apziņa, ka grāmatas maina dzīvi, bezgalīga mīlestība pret grāmatām. Tikai cilvēki, kas ir līdz ausīm iekšā grāmatās, spēj tik brīnišķīgi rakstīt par grāmatām, ko ir saņēmuši kā dāvanas un kuras ir gan mainījušas dzīvi, gan atvērušas acis un likušas uz otru cilvēku paskatīties pavisam citā veidā.
Grāmatā atrodami stāsti par grāmatām, kuras likušas saprast, ka pašreizējās attiecības nekam neder un novedušas pie šķiršanās. Ir stāsti par uzdāvinātām grāmatām, kas novedušas pie romantiskām attiecībām un laulībām. Ir tādas grāmatas, kas palīdzējušas izķepuroties no depresijas, tādas, kas mainījušas dzīvi. Šajos stāstos ir atrodams jebkas, kas raksturīgs dzīviem cilvēkiem, kas dievina grāmatas.

Šī ir ļoti romantiska grāmata ļoti nebanālā veidā, tā nav salkana un asaraina, un te patiešām ir atrodams pilns emociju spektrs. Es biju stāvā sajūsmā par šo grāmatu un tā ir ļoti ērti iekārtojusies manā favorītu plauktiņā. Es vienkārši nespēju pretoties grāmatai, kurā gandrīz 200 cilvēki ielikuši savu vēstījumu par to, cik grāmatas ir nozīmīgas, par to, kā grāmatas var būt dzīves pieturas punkti, par to, cik grāmatu dāvināšana ir intīms un personisks process, kas daudz atklāj par pašu dāvinātāju.
Protams, ir arī amizanti stāsti un gadījumi, kad dāvinātājs patiesībā ar grāmatu nav mēģinājis nodot kaut kādu slepenu vēstījumu, bet grāmatas saņēmējs gadiem ilgi lauza galvu par to, kāpēc viņam šī grāmata vispār tika iedāvināta.
Šī grāmata mani uzvedināja arī uz domām par to, kādas grāmatas es esmu saņēmusi dāvanās. Tādu nav pārāk daudz, jo visiem zināms, ka man uzdāvināt grāmatu nav viegli, tomēr ir daži ļoti jauki personīgi stāsti, kas saistās ar grāmatu dāvināšanu. Un nu ir radusies iedvesma blogā iesūtīt arī savus stāstus. Nu, piemēram, amizanto gadījumu, kad mans ļoti nopietnais un inteliģentais vectēvs man nopirka visu Twilight sēriju angliski, īsti nepārbaudot, kas tās par grāmatām, ko man pērk. Un pat šai sērijai, kas mani nebūt tik ļoti nesajūsmināja, bija nopietna ietekme uz manu dzīvi- tā bija mudinājums sākt lasīt angliski un kopš Twilight sērijas izlasīšanas es angliski lasu arvien vairāk un vairāk.

Kā jau vienmēr, par grāmatām, kas sajūsmina visvairāk, ir grūti rakstīt, jo tur taču jau viss ir pateikts, un es nevaru grāmatu aprakstīt labāk kā pati grāmata. Es vienkārši biju sajūsmā par šo grāmatu, tas arī viss, pārējais jums jāizlasa pašiem.
Un kā grāmatas bonuss- šī nu reiz ir arī retā grāmata, kas būtu droši dāvināma katram, kurš ir iemīlējies grāmatās.

Citāts no grāmatas:

“..choosing a book to read is an art. There`s magic to it and when you read the right book at the right time, it becomes so much more than just a book; it becomes a symbol for the moment.”

Vērtējums:
10/10

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. msmarii

  10th January 2014 at 5:24 pm

  Kādreiz būs jātaisa tematiskā lasīšana – grāmatas par grāmatām. Šī grāmata izklausās tik jauka, ka pievienošu lasāmajām.

   
  • spigana

   10th January 2014 at 5:27 pm

   Starp citu, lasot es tieši iedomājos, ka Tev varētu patikt, jo Tu par to eikaliptu grāmatu un romantisko aplidošanas veidu priecājies.

    
   • msmarii

    10th January 2014 at 5:31 pm

    Jā. Tas man likās tā ļoti skaisti un joprojām tā domāju.

     
    • spigana

     10th January 2014 at 5:42 pm

     Nu re, es domāju, ka šie stāsti ir tikpat skaisti. :)

      
 2. andrejs

  10th January 2014 at 8:33 pm

  nu ko, man atkal vajag jaunu grāmatu.

   
  • spigana

   10th January 2014 at 11:01 pm

   Yep, Tev vajag. Iekš AbeBooks pat nesanāca pārāk dārgi

    
 3. andrejs

  10th January 2014 at 8:33 pm

  nu ko, man atkal vajag jaunu grāmatu.

   
  • spigana

   10th January 2014 at 11:01 pm

   Yep, Tev vajag. Iekš AbeBooks pat nesanāca pārāk dārgi

    
 4. Aiga

  10th January 2014 at 8:44 pm

  Izklausās tiešām ideāli. Līdz šim arī vienmēr panesos uz grāmatām, kurās iesaistītas grāmatas. 😀

   
 5. Aiga

  10th January 2014 at 8:44 pm

  Izklausās tiešām ideāli. Līdz šim arī vienmēr panesos uz grāmatām, kurās iesaistītas grāmatas. 😀