RSS
 

Sent. Margaret Peterson Haddix

27 Feb

Noklausījos sērijas pirmo grāmatu “Found” un tā beidzās ar tādu cliffhanger, ka nekas cits neatlika kā vien ņemt un klausīties arī otro grāmatu. Bet tagad varu godīgi atzīt, ka tikpat labi būtu varējusi arī netērēt savu laiku un pārējo sēriju diez vai kādreiz lasīšu. Ja nu vienīgi iegūglēšu, no kura vēstures posma Jonah bija izrauts.

Izrādās, ka Alex un Chip patiesībā nāk no 15, gadsimta un Chip ir Anglijas karalis. Un tā kā viņu izraušana no laika ir laika ritumu “saplēsusi”, viņi tiek nosūtīti atpakaļ uz savu īsto laiku. Neviens gan nav rēķinājies ar to, ka viņiem līdzi netīšām dosies arī Jonah ar savu māsu, kuri ne par ko nav ar mieru atgriezties 21. gadsimtā bez saviem draugiem. Bērni izkaro sev tiesības mēģināt salabot laiku, lai Chip un Alex nav jāmirst 15. gadsimtā, un, protams, saskaras ar miljons grūtībām.

Ja pirmajā grāmatā vismaz sākums bija ļoti aizraujošs un varoņi visnotaļ pievilcīgi, tad šinī grāmatā pat tā vairs nav. Pirms tam es priecājos par to, ka Catherine bija tā gudrā meitene, kas ar loģiku atrisina visas problēmas, bet šeit viņa ir pārvērtusies par mazu lellīti, kura visu laiku ir jāglābj, jābīda un jāmierina, ka viņa neizskatās šausmīgi. Arī pārējo varoņu spējas domāt un rīkoties loģiski arvien vairāk sarūk un tas absolūti neiepriecina. Nu labi, saprotams jau, ka trīspadsmit gadus veciem pusaudžiem no 21. gadsimta ir diezgan grūti orientēties 15. gadsimtā un ceļošana laikā ar nav nekāda izklaide, bet vismaz kaut kādas prāta spējas taču viņi būtu varējuši saglabāt.
Pirmajā grāmatā arī nebija īpaši jūtams tas, ko nav iespējams ignorēt šinī- absolūti neloģiska un nekonsekventa pasaules uzbūve. Nepameta sajūta, ka autore ir nevis vispirms izdomājusi, kā viņas pasaulē viss darbosies, kā ir iespējama ceļošana laikā un kā notiks laika labošana, bet gan ir sākusi risināt sižetu un tad pasaules likumus pievilkusi klāt tā, kā izdevīgāk viņas varoņiem. Beigās rodas situācija, kad vienu notikumu skaidrojumi runā pretī citiem un galveno varoņu ceļš tiek nolīdzināts ar nemitīgām nejaušībām, kas nebūt nav interesanti.
Arī tā 15. gadsimta vide aizdomīgi izskatās pēc lētām dekorācijām un brīžiem šķiet, ka autore vispār aizmirst, kurā gadsimtā risinās darbība.

Nebija gan arī tā, ka es būtu nāvīgi nogarlaikojusies, stāsts risinās ātri un viegli, bija arī pietiekoši liela interese par tām galma sazvērestībām un kā pusaudžiem galu galā izdosies salabot laiku un izglābt savus draugus.
Droši vien pusaudžiem, kas nav lasījuši fantastikas grāmatas šī šķistu gana pievilcīga un droši vien būtu arī labs solis fantastikas žanra iepazīšanā, bet visiem citiem diez vai ir vērts tērēt laiku šai grāmatu sērijai.
Patiesībā šī grāmata mani atstāja tik vienaldzīgu, ka man pat īsti nav, ko par to teikt, ja neskaita vēlmi turpināt čīkstēt par labu varoņu sabojāšanu.

Vērtējums:
5/10

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply