RSS
 

Myth Conceptions. Robert Lynn Asprin

02 Apr

Turpinu klausīties savu iemīļoto mītu sēriju un jāsaka, ka tā kļūst tikai labāka.

Kad Skīvam piedāvā darbu kā galma burvim, Āzs nekavējoties piekrīt, jo katram muļķim zināms, ka tā ir silta, jauka vietiņa, kur nav jādara nekas cits, kā vien jāiekasē alga. Viņiem par nelaimi Skīvs šo darbu patiešām dabū un līdz ar darbu arī uzdevumu vienatnē cīnīties pret pasaulē lielāko armiju.

Jau pirmā sērijas grāmata man dikti patika, bet šī sajūsmina vēl vairāk. Šinī grāmatā ir dinamiskāks sižets, nekā pirmajā, arī atrisinājums ir visnotaļ asprātīgs un mani vienmēr ir ārkārtīgi iepriecinājis.
Redziet, nav jau tā, ka katra karavīra mūža sapnis būtu iet uz svešām vietām, dot citiem pa galvu un riskēt atrauties pašam. Daudzi ļoti labprāt sēdētu mājās un dzertu alu, bet kas jādara, tas jādara. Tomēr šoreiz situācijā iejaucas gremlins, par kuru neviens nekad nav īsti pārliecināts, ka ir to redzējis, un visu kara jautājumu atrisina necerēti pozitīvi un interesanti.
Patīkami arī, ka sērijas gaitā attīstās varoņi un viņu savstarpējās attiecības, Skīvs pamazām kļūst saprātīgāks par spīti katastrofālam dzīves pieredzes trūkumam un sāk pieņemt tīri labus lēmumus, savukārt Āzu ar viņa humora izjūtu vienkārši nevar nemīlēt.
Simpātiska ir Asprina spēja pasmieties par visām žanra klišejām un tās pārvērst humorpilnā stāstā, pa vidu iepinot pat vienu otru vēstures atsauci. Protams, ka Skīva salasītā komanda karam ir pilnīgi nejēgas, kas ir nekam nederīgi, bet pasaulē labākais cilvēkresursu izmantojums ļauj šo saujiņu karotāju pārvērst neticami spēcīgā aizsardzībā, ironizējot par milzīgu armiju nepieciešamību.

Interesanti arī, ka šo grāmatu mierīgi varētu lasīt atsevišķi no sērijas- lai arī patīkamāk, protams, ir sākt ar sērijas pirmo grāmatu, lasītājs pilnībā spēs saprast otro arī tad, ja pirmā nav lasīta.

Kā jau vienmēr, par garšīgām grāmatām kaut ko daudz un jēdzīgi uzrakstīt ir grūti, šo ir vienkārši jālasa un jābauda. Patiks tiem, kas ir daudz lasījuši fantāzijas darbus, un tiem, kas grib palasīties kaut ko mazliet Prečeta Diskzemei līdzīgu.

Vērtējums:
9/10

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply

 

 
 1. Ints Valcis (@asmodeus_lv)

  2nd April 2014 at 11:27 am

  Skatos mums tāda paralēlā Mīta sērijas lasīšana. Trešā ar būs laba, parādīs cik nozīmīgas ir dzimšanas dienas dāvanas.

   
  • spigana

   2nd April 2014 at 11:32 am

   Es trešajai jau pusē, šis bija novēlojies grāmatas apskats. :)
   Pagaidām pat izskatās, ka varēšu visai sērijai izburties cauri, jo tāpat pa vidu viskaut ko citu lasu.

    
 2. msmarii

  2nd April 2014 at 2:11 pm

  Šitā abi lasot jūs arī mani sakārdināsiet, lai gan man tāda Mīta sērija ir pirmā dzirdēšana :)

   
  • spigana

   2nd April 2014 at 2:12 pm

   Vari uzreiz droši ķerties klāt, nenožēlosi. :)

    
 3. msmarii

  2nd April 2014 at 2:11 pm

  Šitā abi lasot jūs arī mani sakārdināsiet, lai gan man tāda Mīta sērija ir pirmā dzirdēšana :)

   
  • spigana

   2nd April 2014 at 2:12 pm

   Vari uzreiz droši ķerties klāt, nenožēlosi. :)