RSS
 

Ziemassvētku dāvanas

24 Dec

Šoreiz blogeru apdāvināšanu varu sākt ar atzīšanos- es pagājušajā gadā itin nemaz nebiju laba meitene. Es neesmu izlasījusi nevienu pašu man iedāvināto grāmatu. Jā, itin nevienu. Lielu daļu es gan ieguvu savā īpašumā, tomēr šinī haosa gadā pie to izlasīšanas tā arī nepieķēros. Pie kam, es pieļāvu milzīgu stratēģisku kļūdu- es saņemtās dāvanas neapkopoju vienā sarakstā (šogad cītīgi laboju šo kļūmi) un nu šķiet, ka vienu otru pat būšu palaidusi garām vispār. Iespējams, es nākamgad labošos un izlasīšu iepriekš iedāvinātās grāmatas, bet nu jūs jau zināt, kā ir ar tiem jaungada solījumiem un jaunas dzīves uzsākšanu katrā 1. janvārī. Tur jau pat kaķim jāsmejas.

Tomēr tas neliedz man arī šogad apdāvināt citus blogerus. Pagājušajā gadā man izdevās sastādīt garumgaru sarakstu, bet šogad būšu pieticīgāka, jo arī idejas dāvanām tādas pieticīgas pagadījušās. Galvenokārt tāpēc, ka šo gadu veltīju grāmatu pārlasīšanai, nevis jaunu atklāšanai un īsti nav nekā tāda jauna uz uh un ah, ko gribētos citiem, skaļi slavējot, ieteikt.
Cerams, ka aiz borta palikušie pārlieku uz mani nedusmos.

Pārsteidzošā kārtā šogad pavisam viegli bija izdomāt dāvanu Intam. Viņam lai tiek “Vita Nostra” (Мари́на и Серге́й Дяче́нко)- tumšs fantāzijas gabals ar potenciālu noraut jumtu.

Šķiet, ka Mairitai laiku pa laikam tīk kavēties pie lēnām un mazliet neparastām grāmatām, tāpēc viņas virzienā ceļo “Stoner” (John Williams). Es sapratīšu, ja Tev nepatiks- šī noteikti ir viena no dīvainākajām grāmatām, ko jelkad esmu lasījusi.

Andrejam ar cerību, ka viņš atkal iedzīvinās savu blogu, sūtu Pētera Hēga “Kluso meiteni” par spīti manām aizdomām, ka to esi jau lasījis, tomēr ceru, ka Goodreads nemelo.

Savukārt Dainim lai tiek Rušdi “Lūka un dzīvības uguns”- jādomā, ka Tu spēsi novērtēt šo bērnu literatūras meistardarbu un literatūras apvienošanu ar videospēlēm.

Andai, kā cilvēkam, kas mīl ceļot un izbauda jaunas, krāšņas pieredzes, iedāvinu In Arabian Nights: A Caravan of Moroccan Dreams (Tahir Shah)- grāmatu, kas uz visiem laikiem apzīmogoja manu mīlestību pret Maroku.

Anetes skatījumam uz dzīvi varētu piestāvēt burvīgā grāmata “The Books They Gave Me: True Stories of Life, Love, and Lit”. Nelielas etīdes iz dzīves par to, kā iedāvināta grāmata var izmainīt dzīvi vai raksturot kādas attiecības.

Sibillai šogad visi blogeri kā sazvērējušies nedāvina daiļliteratūru un arī es ielecu šai vilcienā- domāju, ka Tev būs interesanti izlasīt “The Immortal Life of Henrietta Lacks” un varbūt uzzināt šo to jaunu par vēža šūnu izpētes vēsturi un medicīnas ētikas ne tiem gaišākajiem laikiem.

Vēl dāvanu maisā ir noslēpusies grāmata “Atriebes ceļi” (Pjērs Andresels (Karena Bliksena)), kas varētu iet pie sirds Bārbalai– šķiet, Tu spēsi novērtēt šausmas, kas mūsdienās vairs nešķiet šausmīgas, un divu nevainīgu meiteņu drosmi 19. gadsimtā.

Ņemiet par labu un pēc tam stāstiet savos lieliskajos blogos, kādus iespaidus grāmatas atstājušas.

Uz tikšanos citu reizi!

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. ASmo

  24th December 2014 at 11:25 pm

  Paldies par grāmatu, es jau sen uz viņu metu acis (kopš tu viņu aprakstīji savā blogā), man pat viņa ir uzlikta uz lasīkļa. Tagad viņai ir lielas izredzes tapt izlasītai.

   
 2. Marii

  25th December 2014 at 11:34 am

  Tiesa kas tiesa, ka reizēm man patīk tās lēnās un jocīgās grāmatas. Ar lielu interesi lasīju Tavu un laikam Andreja atsauksmi par “Stoner”, tagad būs pašai jāpārbauda, kas tur tāds labs ir. Paldies!

   
 3. Sibilla

  25th December 2014 at 11:51 am

  Paldies! Lasīju atsauksmes un šo grāmatu man jau visu laiku ir gribējies izlasīt. Tagad ir labs iemesls to izdarīt ātrāk. :)

   
 4. Anete

  25th December 2014 at 12:18 pm

  Vaiii, paldies. Izklausās interesanta grāmata. Noteikti izlasīšu. Šis man sanāca paslinks lasīšanas gads, bet nākošajā tas jālabo :)

   
  • Spigana

   25th December 2014 at 11:05 pm

   Tad šī tiešivir veiksmīga grāmata- izlasīt var viena vakara laikā. Tikai pēc tam uzreiz gribas otreiz lasīt. 😀

    
 5. Henrietas Laksas nemirstīgā dzīve | Sibillas grāmatas

  31st January 2015 at 10:54 pm

  […] šo grāmatu biju lasījusi labas atsauksmes, tāpēc biju patiešām priecīga, kad Spīgana man to uzdāvināja pēdējos Ziemassvētkos, jo tas bija labs iemesls, lai tās lasīšanu […]