RSS
 

Stikla bērni. Kristīna Olsone

03 Feb

Anotācija:

Divpadsmitgadīgā Billija kopā ar mammu pēc meitenes tēva nāves pārceļas uz dzīvi Zviedrijas mazpilsētā Ohusā un ievācas visai neomulīgā un nolaistā ēkā, kas pilna ar iepriekšējo iemītnieku mēbelēm un citām lietām. Mājā sāk risināties mistiski un neizskaidrojami notikumi – šūpojas griestu lampa, putekļos ne no kurienes uzrodas sveša bērna plaukstas nospiedums, kāds klauvē pie otrā stāva istabas loga, priekšmeti pārvietojas… Šķiet, ka māja vēlas no viņām atbrīvoties – tā dara visu iespējamo, lai viņas aizbiedētu. Bet Billijas māte uzskata, ka meita šos notikumus izdomā, lai varētu atgriezties vecajās mājās.”

Aprakstos “Stikla bērni” izklausījās pagalam vilinoši- mistika, baisi notikumi, neatrisinātas mīklas. Un patiesi- tas viss šai grāmatā ir atrodams un brīžiem pat kāds drebulis ādai pārskrien pāri, bet jāsaka kā ir- šī nav grāmata, kas ārprātīgi aizraus cilvēkus, kas šausmu un spoku stāstus patērē lielos apjomos un <maitekļa briesmas> bērnībā ir rūpīgi sekojuši Skubija Dū multenēm. </maitekļa briesmas>

Šis ir klasisks spoku stāsts ar klasisku atrisinājumu un tas noteikti būtu mani sajūsminājis apmēram 9-11 gadu vecumā, kad pamazām sāku atklāt šāda veida literatūru. Arī tagad stāsts negarlaikoja un bija visai jauki to izlasīt, bet jāsaka atklāti- pēc atsauksmēm es biju gaidījusi ko vairāk.

No vienas puses ir skaidrs, ka šī grāmata kādam bērnam varētu kalpot kā viens no pirmajiem soļiem ceļā uz mīlestību pret grāmatām- sižets risinās raiti, pieaugušie bērnu lietās pārlieku nejaucas, ir aizraujoša mistērija un nodaļās ir tieši tai burvīgajā garumā, kad katras nodaļas beigās sev nosolies- nu vēl tikai vienu un tad gan viss. Pie kam, stikla bērni šai grāmatai ir interesants papildinājums.

Vienīgi mazliet nav skaidrs, kas tā par modi bērnu grāmatas rakstīt tik ārprātīgi vienkāršotā stilā- vai tie autori ir iedomājušies, ka 12 gadus vecs cilvēks nav spējīgs izlasīt kaut ko garāku par vienkāršu paplašinātu teikumu? Ja klasiskais (lai neteiktu mēreni novazātais) sižets man netraucēja baudīt grāmatu, tad diezgan prastais stils gan.

Galu galā man nākas vien padoties un ar skumju nopūtu atzīt, ka ne visas bērnu grāmatas ir domātas arī tiem bērniem, kas jau sasnieguši pieaugušā statusu. Šī grāmata noteikti patiks mazpadsmit gadus vecām personām, kas interesējas par mistiku un kuras aizrauj mazliet drebuļus uzdzenošas grāmatas. Grāmatas pievienotā vērtība- šķiet, ka šis nu reiz ir gabals, kas grāmatu lasīšanai varētu pievērst arī tos nabadziņus, kas līdz šim ir uzskatījuši, ka grāmatu lasīšana ir neglābjami garlaikojoša nodarbe.
Es toties ļoti nopriecājos par grāmatas skaisto vāku, kas krietni pārspēj visus citus šīs grāmatas izdevumus.

Vērtējums:
6/10 (bet apmēram 10 gadu vecumā šis vērtējums sasniegtu vismaz 8 balles)

Grāmatu saņēmu no izdevniecības “Zvaigzne ABC”

Nosaukums: Stikla bērni
Autors: Kristīna Olsone
Tulkotājs: Ieva Pudure
Izdevējs: Zvaigzne ABC
Lappušu skaits: 160
Izdevuma gads: 2015
Pirmizdevuma gads: 2013
ISBN: 9789934048357

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Comments are closed.