RSS
 

Top fotoreceptes.lv. Armands Avens

10 Mar

Jau labu laiku, ja kāds man taujā pēc vietas, kur meklēt receptes, kas piemērotas arī pilnīgiem iesācējiem, es to kādu sūtu uz fotoreceptes.lv. Tur viss vienkārši un saprotami.
Un kad bloga labākās receptes tika apkopotas pavārgrāmatā, es ilgi nešaubījos, ka man to vajag. Lai vai kā tur būtu ar tām mūsdienu ērtībām, receptes visvieglāk ir turēt virtuvē un papīra formātā.

Šī ir pavārgrāmata ar klasiskām un pazīstamām receptēm (borščs, plovs, befstroganovs, nu jūs sapratāt ideju) un visas recpetes ir izklāstītas pa sīkiem soļiem, katram solim pievienojot arī bildi. Nu tā, lai arī svēta virtuves nevainība (t.i. iesācējs virtuvē) varētu to visu pagatavot.

Nezinu, kā citiem, bet tieši ar tām klasiskajām receptēm manā virtuvē ir visčābīgāk. Es gatavoju daudz, bieži un labi, bet gatavošanu es apguvu no internetā salasītām receptēm un tad jau visādas klasiskas vērtības nebija prātā. Pie kam, tieši tām it kā vienkāršākajām receptēm mēdz būt visādi knifiņi, kas jāzina, lai tā manta izdotos. Tā nu varu droši apgalvot, ka šī pavārgrāmata lieti noderēs ne tikai iesācejiem, bet arī virtuvē pieredzējušiem ļautiņiem, kas vienkārši laiku pa laikam vēlas atgriezties pie pamatīgām un pārbaudītām vērtībām.

Šinī grāmatā jūs neatradīsiet nekādus lapu salātus, ciabatas ar mocarellu un citas niekošanās, nē, nē, šeit viss ir nopietni un ar smeķi- kārtīgs ēdiens ir gaļas ēdiens un no pagatavotā ir jāvar kārtīgi paēst.

Par grāmatas galvenajiem plusiem var nosaukt divus. Autors neuzskata, ka kaut kas ēdiena gatavošanā ir pašsaprotams un visas darbības tiek izskaidrotas līdz sīkākajām detaļām, nudien, te nekādas neskaidrības neradīsies. Otrs pluss ir autora smeķīgā ikdienas valoda- kā šamais runā, tā arī raksta un nekādus pielaizītus tekstus te neatrast. Patiesībā grāmatas sastādīšana šādā izteiksmes stilā ir vērā ņemams panākums, jo ne viss, kas labi izklausās runājot, labi arī lasās, bet šeit viss ir savās vietās un pavārgrāmatu izpētīt gribas ne tikai recepšu, bet arī valodas dēļ.

Vienīgais jautājums, kas rada neizpratni ir- kā vienam cilvēkam var tik katastrofāli ar sievietēm neveikties? Nu goda vārds, nevienas pašas normālas sievietes, vieni bābieši vien, kas kārtīgu ēdienu nejēdz novērtēt. Bet nu labi, neiesim jau apvainoties uz dzīves apbižotajiem.

Jau tagad manās mājās šī pavārgrāmata ir kļuvusi neaizvietojama. Lielā cieņā bija viltotais zaķis un zupas, un ja es tuvāko mēnešu laikā strauji noresnēšu, pie vainas būs tikai un vienīgi “saldo kartupeļu” recepte (kas nu jau gan ir diezgan neatveramā stāvoklī, jo pirmajā gatavošanas mēģinājumā grāmata pilnā apmērā dabūja sejā kondensēto pienu- padoms masu kult ar mikseri nebija labs padoms).

Silti iesaku šo pavārgrāmatu gan iesācējiem, gan tiem, kas jau virtuvē rosās labu laiku. Būs gardi un patīkami. Tikai vegāniem, veģetāriešiem, cilvekiem bez humora izjūtas gan iesaku šai grāmatai mest lielu līkumu.

Vērtējums:
9/10

Nosaukums: Top fotoreceptes.lv
Autors: Armands Avens
Izdevējs: fotoreceptes.lv
Lappušu skaits: 305
Izdevuma gads: 2014
ISBN: 9789934050800

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply

 

 
  1. doronike

    11th March 2015 at 10:26 pm

    Mēs ģimeniski šo grāmatu izpētījām un nolēmām, ka vispār interesanti, bet visām receptēm vajag pieiet ar domāšanu, jo autoram raksturīgs lietas sarežģīt un procesu pagarināt.
    Nekomentēšu ideju cūkgaļas kotletē iebāzt sviesta stienīti un pēc tam to praktiski vārīt eļļa (katrs pats sava holesterīna kalējs), bet tomātus želejā noteikti nevajag pēc karsēšanas katlā tīt segā.