RSS
 

Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī. Romēns Puertolā

25 May

Laiku pa laikam ir vērtīgi palasīt kaut ko, kas paredzēts smadzeņu atpūtināšanai un stāsts par faķīra neticamo piedzīvojumu ir tieši šim nolūkam piemērots gabals – asprātīgs, viegls un šarmants.

Ašatašatru ir faķīrs, kuram viss ciems sametis naudiņu, lai šamais varētu aizlidot uz Franciju iepirkt sev jaunākā modeļa naglu gultu.
Bet Parīzē faķīru sagaida atriebīgs čigāns, daiļā Marija, nakts, kas pavadīta Ikea veikalā un vēl krietns bariņš visnotaļ neticamu un ne visai legālu piedzīvojumu.

Šis ir tāds tipisks blēņu stāsts, kurā no katriem krūmiem izbrauc pa kādam klavierēm, kur piedzīvojumi ir neticami un neiespējami, un, protams, viss vienmēr beidzas laimīgi.

Arī sarakstīta šī grāmata ir atbilstošā valodā – raitā, viegli plūstošā, pa vidam iemetot pa kādam asprātīgam jociņam (piemēram, skaidrojot, kā būtu jāizrunā tie trakie indiešu vārdi). Es nevaru apgalvot, ka šī grāmata būtu likusi man histēriski smieties un cīnīties ar krampjiem vēderā, tomēr tā bieži no manis izvilināja smaidu un lieliski uzlaboja garastāvokli.

Tomēr nav gluži tā, ka autoram smiekli vien bija padomā. Grāmatā viegli aizskartas arī mūsdienās smagas tēmas – galvenokārt te figurē nelegālie bēgļi un tas, kā viņi absurdā pingponga veidā tiek mētāti no vienas valsts uz otru, ir stāsti par to, kādos veidos bēgļi cenšas šķērsot robežas, lai tikai varētu atrast darbu un kādu mazumiņu naudas aizsūtīt badā mirstošām ģimenēm. Faķīra pagātnē atklājas arī nabadzība un seksuāla vardarbība, un stāsts, kā nonākt līdz krāpnieka dzīvei.
Pats autors reizi ir bijis robežsargs un jādomā, ka vienu lielu daļu stāstu viņš ir atradies savā darbā (kur viņš, starp citu, arī esot sarakstījis šo grāmatu mobilajā telefonā).

Vienīgais, kas manu prieku par šo grāmatu mazināja, bija tās atrisinājums, kas manai gaumei bija krietni par saldenu un morāli pareizu. Es kaut kā nekad nespēju noticēt tām neticamajām pārvērtībām, kas nāk pēc lielām atklāsmēm un notiek 3 dienu laikā, pie kam tā beigu pareizā morāle itin nemaz nepiestāv šim stāstam. Nē, nu skaidrs jau, ka autoram ir gribējies kādas laimīgas beigas pārmaiņas pēc, bet varēja jau nu ne tik cukuroti un pielaizīti.

Bet vispār es iesaku lasīt šo grāmatu, ja ir vēlme pēc atpūtas un smaidiem, ja ir vēlme uz dzīves lielākajām problēmām paskatīties ar cerību pilnu skatu un noticēt laimīgām nejaušībām un veiklai tikšanai ārā no visām ķezām. Īpaši iesaku, ja ir vēlme pēc laimīgām beigām un asprātīga stāsta.

Vērtējums:
7/10

Grāmatu saņēmu no izdevniecības “Zvaigzne ABC”.

Nosaukums: Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī.
Autors: Romēns Puertolā
Tulkotājs: Astra Skrābane
Izdevējs: Zvaigzne ABC
Lappušu skaits: 224
Izdevuma gads: 2015
ISBN: 978-9934-0-4970-5

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 

Leave a Reply