RSS
 

Svešinieka atnākšana. Luīze Pastore

20 Nov

Jaunā Mākslas detektīvu grāmata bija viena no tām, kuru ļoti, ļoti gaidīju – gan iepriekšējās grāmatas man ārkārtīgi patika, gan raidījumā Luīze intriģējoši stāstīja par jaunās grāmatas tematiku.

Tās gleznas ir viena viltīga padarīšana – ja jau reiz Teo un Poga var iekāpt gleznās, noteikti no tām kāds var arī izkāpt. Un tā nu mūsdienu Rīgā parādās kāds noslēpumains un plakans vīrs, kas biedē rīdziniekus. Bet Teo un Poga jau nebūs nekādi īsti detektīvi, ja tā vienkārši ļausies iebiedēties, un viņi nopietni ķeras klāt notikumu izmeklēšanai.

Tikko ka es grāmatu dabūju savās ķepiņās tā skrēju uz kafejnīcu, lai pagūtu izlasīt pirms norunātās tikšanās. Diez vai manu “Pumpkin Spice Latte” cienījamais mākslinieks atzītu par kaut ko dzeramu, tomēr grāmatas atmosfērai tā tīri labi piederējās un tā nu es tur tai kafejnīcā sēdēju ar platu smaidu pār visu seju, nevarot vien atrauties no grāmatas. Tas ir, ja neskaita to reizi, kad es aizrijos ar kafiju pie kādas kundzītes komentāra par Pelēko vīru – redziet, viņai jau neesot nekādu iebildumu, ka visādi plakani dīvaiņi dzīvo un cauri sienām staigā, bet lai tak ar savām dīvainībām citiem neuzbāžas! Un vēl es briesmīgi lepojos par to, ka man beigās izdevās atrast to nepareizo detaļu Čaka dzejolī ar pirmo piegājienu.

Ir sajūta, ka Luīze ar Mākslas detektīviem arvien rok dziļumā – ja iepriekšējās grāmatas bija vairāk veltītas vienai gleznai un notikumiem ap to, tad šinī grāmatā caur šo vienu izvēlēto gleznu atklājas vesela pasaule – gan Niklāva Strunkes raksturs, gan divdesmito gadu Rīga. Pat Čaks un Rainis grāmatā parādās. Tas iepriecina un jau atkal pierāda to, cik nozīmīga ir māksla. Tomēr viss šis bagātīgais materiāls joprojām ir pasniegts spridzīgā un dzīvā veidā, kas ne mirkli negarlaikos bērnus un liks smaidīt pieaugušajiem.

Un, protams, turpinu sajūsmināties arī par Elīnas Brasliņas ilustrācijām – tik dzīvīgas un dzirkstošas, gluži kā pats teksts. Lai arī šķita, ka šoreiz ir vairāk teksta un mazliet mazāk ilustrāciju, Luīze un Elīna tomēr joprojām ir brīnišķīgs tandēms, kas lutina lasītāju.

Īsāk sakot – jaunākā Mākslas detektīvu grāmata atkal ir tāda, par kuru var sajūsmā spiegt un sist ķepiņas, bet par kuru uzrakstīt grūti, jo grāmatā taču jau viss ir pateikts. Tā ka teciet vien uz Neputna grāmatnīcu un iepērciet sev šo jauko brīnumu.

Vērtējums:
10/10

Nosaukums: Svešinieka atnākšana
Sērija: Mākslas detektīvi
Autors: Luīze Pastore
Ilustrators: Elīna Brasliņa
Izdevējs: Neputns
Lappušu skaits: 60
Pirmizdevuma gads: 2015
ISBN: 9789934512674

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Comments are closed.