RSS
 

Vlada Spāres romāna “Tu nevari dabūt visu, ko gribi” atvēršanas svētki

25 Nov

Nav nekāds noslēpums, ka Spīganai ļoti patīk apmeklēt dažādus grāmatu pasākumus savas labākās draudzenes (fotokameras) pavadībā. Vakar pabiju Vlada Spāres jaunākās grāmatas atvēršanas svētkos un šoreiz uz pasākumu devos ar diezgan konkrētu mērķi galvā. Es jau novembra sākumā iesāku lasīt grāmatu “Tu nevari dabūt visu, ko gribi”, bet lasīšana diez ko nevedās. It kā smieklīgs romāns, it kā ar kādu sērīgāku noti, labi sarakstīts un tā, bet kaut ko es tur nesaprotu. Secināju, ka šis droši vien būs viens no tiem gadījumiem, kad ar grāmatu vienu pašu vien nepietiek un ir nepieciešams plašāks konteksts (kuru parasti var izlobīt no autora sacītā), tāpēc devos uz vakardienas pasākumu.

Atklāju, ka mana doma ir bijusi pat ļoti pareiza – autora sacītais grāmatas atvēršanas svētkos daudz izskaidroja un viņa atbilde uz manu jautājumu vispār visu salika pa plauktiņiem. Par to, kāds bija jautājums un ko man atbildēja gan stāstīšu pie grāmatas apraksta.

Ļoti veiksmīgs bija pasākuma formāts – par grāmatu diskutēja pats autors ar domubiedriem un šī diskusija piedāvāja ļoti dziļu un vērtīgu grāmatas analīzi. Man šķiet, ka grāmatu atvēršanas svētkus biežāk vajadzētu rīkot šādā formātā – tas ne tikai dod lasītājiem jaunu skatījumu uz grāmatu, bet ir arī ārkārtīgi pamācoši un izklaidējoši. Diezgan daudz tika diskutēts par to, kādā žanrā ievietot šo romānu un kas tas vispār ir, kā spilgtākos diskusijas piemērus varētu nosaukt divus: hibrīdromāns un klīniskais baroks. Izskanēja arī doma, ka literārās meistarības ziņā šis romāns varētu atrasties vienā plauktiņā ar Bereļa jaunāko romānu “Vārdiem nebija vietas” un literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis šai grāmatai pareģoja klasikas nākotni.

Ko es pati domāju par šo grāmatu, pagaidām vēl neatklāšu, jo grāmatu līdz galam neesmu izlasījusi, pie kam vajadzēs kādu brīdi, lai galvā saliktu kopā grāmatas tekstu ar vakar dzirdēto.

Foto: Spīgana

Pasākumā atklāju, ka Vladis Spāre ir ļoti šarmants un atraktīvs kungs un viņa teiktais man tik ļoti iepatikās, ka vēlāk ar viņu tiksimies arī manā radio raidījumā.

Pasākumā atklāju, ka Vladis Spāre ir ļoti šarmants un atraktīvs kungs, un viņa teiktais man tik ļoti iepatikās, ka vēlāk ar viņu tiksimies arī manā radio raidījumā.

Fotogrāfu mīļākā nodarbe nezkāpēc ir bildēt to, kā citi fotogrāfi bildē.

Fotogrāfu mīļākā nodarbe nezkāpēc ir bildēt to, kā citi fotogrāfi bildē.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Ir ļoti grūti nesmieties un neķiķināt, lasot šo grāmatu.

Ir ļoti grūti nesmieties un neķiķināt, lasot šo grāmatu.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Rinda pēc autogrāfiem bija visai iespaidīga.

Rinda pēc autogrāfiem bija visai iespaidīga.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 

Leave a Reply