RSS
 

Virtuālās Ziemassvētku dāvanas blogeriem.

06 Jan
Mans lielais Ziemassvētku palīgs arī grib dāvināt gramatas.

Mans lielais Ziemassvētku palīgs arī grib dāvināt grāmatas.

Jā, jā, Ziemassvētku dāvanas tikai tagad. Vispār es te jūtos mazliet kā gaisu jaucējs, jo zinu, ka lielākā daļa blogeru (ja ne visi) jau paspējuši uztaisīt dāvanu apkopojumus un saplānot, ko tad lasīt šogad, bet vienmēr jau pastāv iespēja mani ignorēt.
Kāpēc tikai šodien? Nu… Pieņemsim, ka tas nav tāpēc, ka man pa svētkiem salūza ielogošanās blogā, bet gan tāpēc, ka es savas “jaunās” ģimenes kontekstā ievēroju armēņu tradīcijas un nolēmu blogerus apdāvināt armēņu Ziemassvētkos (nejaukt ar pareizticīgo Ziemassvētkiem, kāds vēl apvainosies).

Atzīstos, ka man pašai pagājušajā gadā ar iedāvāto grāmatu lasīšanu gāja smagi – izlasīju tikai 2, uzrakstīju tikai par vienu. Kādu brīdi pat apsvēru domu neuzbāzties te citiem ar dāvanām, ja jau pat pati nevaru izlasīt, bet nolēmu, ka virtuālā blogeru apdāvināšanās tomēr ir viena skaista tradīcija, no kuras negribas atteikties un vismaz es itin nemaz neapvainojos, ja kādam tieši šinī gadā (vai vispār) neiznāk izlasīt manis ieteikto, uzdāvināto grāmatu.
Vēl nākas atzīt, ka dāvanu sadomāšana ir tāda traki sarežģīta lieta, kas ne vienmēr labi sanāk, tāpēc šogad tas dāvanu skaits ir diezgan sarucis un viena liela daļa blogeru ir palikuši aiz borta, tā teikt. Ceru, ka neviens briesmīgi uz mani neapvainosies.

Nu tad ķeramies klāt dāvanām:

Ar Asmo dāvanu es šogad diezgan riskēju – pati neesmu lasījusi. Bet manās mājās bija ļoti labas atsauksmes par Jerry Brotton grāmatu “A History of the World in Twelve Maps” un man šķiet, ka Tev arī patiks.

Baltajam Runcim man bija traki bail nograut viņa lasīšanas plānus, tāpēc iedāvinu jaunāko nobeli – Svetlanas Aleksijevičas “Černobiļa. Lūgšana”

Dainim iedāvinu grāmatu, par kuru tā arī neuzrakstīju blogā, bet kas man ļoti patika – Ian McDonald grāmatu “Planesrunner”. Simpātisks stīmpanks (vizuāli, tehniski vairāk laikam elektropanks būtu), īpašie bonuspunkti – autors nav ieslīdzis dzimumu stereotipos.

Doronikes dāvanu man priekšā pateica Goodreads – tā būtu Māras Zālītes grāmata “Pieci pirksti”

Lasītājai tuvāka laikam ir nopietna literatūra, tāpēc dāvinu Herbjorgas Vasmu “Šie mirkļi”. Jāgatavojas skaudram vēstījumam.

Mairita arvien vairāk pievēršas komiksiem, tāpēc dāvanā saņem vienu nopietnu un zināmā mērā smagu komiksu – “Fun Home” Alison Bechdel.

Sibillai savukārt nav nekādu aizspriedumu pret labām bērnu grāmatām, tāpēc dāvinu vienu no ļoti retajām grāmatām, pie kuras esmu skaļi un ilgi smējusies – Timo Parvelas “Ella un viņas draugi”

Lai labi lasās un laimīgu jauno!

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. Asmodejs

  6th January 2016 at 3:26 pm

  Varu tevi iepriecināt, tu nudien neriskē, es jau sen šo grāmatu esmu noskatījis. Līdz šim no lasīšanas (iegādes) mani ir atturējis fakts, ka nupat nupat es tak atkal vienu grāmatu par kartēm jau nopirku. Un šī nabadzīte atkal paliek aiz borta! Tagad man ir nopietns attaisnojums un Iemesls viņu izlasīt. Liels tev paldies!!!

   
  • Spigana

   6th January 2016 at 3:32 pm

   Fuuu, tas nu gan ir atvieglojums. :) Tad jau galu galā tiešām labu darbu esmu izdarījusi!

    
 2. Uldis

  6th January 2016 at 3:29 pm

  Paldies par dāvanu!
  Lasīšanas plāni jau tāpēc ir, lai tos grautu :)

   
  • Spigana

   6th January 2016 at 3:32 pm

   Jā, man ar tā šķiet. :) Un sitā jau tikai tāda mazliet graušana. 😉

    
 3. Sibilla

  6th January 2016 at 4:23 pm

  Liels paldies! Un lieliski, ka ir tādi armēņu Ziemassvētki. :)
  Šoreiz esi mazliet nolasījusi manas domas, jo tieši šo grāmatu pirms nedēļas nopirku un plānoju tuvākajā laikā izlasīt.
  Un tas nekas, ka ne visas uzdāvinātās grāmatas tiek izlasītas vai arī ne visas sagādā grandiozu baudījumu. Šī ir jauka tradīcija un pats dāvanu izvēles process ir gana āķīgs un interesants. :)

   
  • Spigana

   6th January 2016 at 5:31 pm

   Ohoo, šogad man kaut kā ir ļoti veicies ar pareizo dāvanu izvēli. ^_^

    
 4. Lasītāja

  6th January 2016 at 4:59 pm

  Ai, paldies, šodien vispār tāda dāvanu diena, spāņu bērniem trīs karaļi nes dāvanas 6. janvārī, un man atgriezās mājās šausmīgi aukstajā sestdienā sveša suņa aizbaidītā kaķe (nevarēju neuzrakstīt, ja, jo esmu tik laimīga; un Tev skaists suņabērns), sveika un vesela. Droši vien esmu vienīgā, kas nav Vasmu lasījusi, tad nu būs iemesls. :)

   
  • Spigana

   6th January 2016 at 5:30 pm

   Vaaaai, apsveicu ar kaķīša atgriešanos! Tā patiesi ir ļoti laba dāvana.
   Man pašai kaķis ir krietni ilgāk par šito mazo knīpu, zinu kāda ir sāpe, ja kaķis pazūd, un cik liela laime pie atkalsatikšanās.

    
 5. Mairita

  8th January 2016 at 8:05 pm

  Paldies! Blogeru dāvanas ir pašas foršākās, tiešām labi, ka ir armēņu Ziemassvētki :) Tagad tik atliek sameklēt iedāvināto komiksu.

   
 6. A History of the World in 12 Maps by Jerry Brotton | … zivis kraulā nepeld …

  5th August 2016 at 8:20 am

  […] bija pavisam viegli, nebija pat pašam jāizvēlas. Blogeru Ziemassvētkos saņēmu šo grāmatu no Spīganas, viņa gan uztraucās, ka dāvinot man kaķi maisā, jo pat nemaz grāmatu neesot lasījusi. […]