RSS
 

“Fanītes” konkurss

17 Feb

Spīganas lasītavā pienācis laiks jaunam konkursam sadarbībā ar Zvaigzni ABC un šoreiz vinnējama jauniešu grāmata “Fanīte”.

Ar oficiālo anotāciju var iepazīties izdevēja mājaslapā, bet īsumā stāsts ir par 18 gadus veco Kati, kas tikko sākusi mācības koledžā, un kura raksta ārkārtīgi populārus fanu stāstus. Kā jau pienākas jauniešu literatūrā – ir arī mīlas mokas un sarežģītas dilemmas, un citas jauniešu problēmas. Grāmata iepriecina ar burvīgu ironiju un galveno varoņu humora izjūtu, bet īpašus bonuspunktus no manis saņem par vienu no labākajām pusaudžu romantikas ainām – tā vieta ar grāmatas lasīšanu bija neatvairāma.

Man personīgi vissimpātiskākā bija tieši tā fanu stāstu daļa un es visu grāmatu ar lielu nepacietību gaidīju brīdi, kad atkal parādīsies kāds fragments par Saimonu Sniegu, kas ir ļoti jauka parafrāze par Hariju Poteru, tāpēc šoreiz konkurss tieši par to:

līdz 20. februārim uz e-pastu spigana@pieci.lv sūti savas idejas par to, kādu fanu stāstu Tu kādreiz gribētu uzrakstīt vai izlasīt. Nav jāsūta viss stāsts, bet gan tikai nosaukums grāmatai, par kuru tas tiktu rakstīts, un idejas apraksts pāris teikumos.

Nākamajā raidījumā izziņošu uzvarētāju, ar kuru sazināšos arī personīgi, lai vienotos, kurā Zvaigznes grāmatnīcā ir vēlme saņemt balvu.

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. RedStar7

  17th February 2016 at 1:38 pm

  Kas vispār ir fanu stāsts :)?

   
  • Spigana

   17th February 2016 at 2:29 pm

   Fanu stāsts ir “fanfiction” – stāsts, kurā lasītājs paņem jau eksistējošu pasauli un varoņus un ļauj tiem rīkoties citādi kā oriģinālajās grāmatās vai turpina stāstu aiz grāmaatas robežām.