RSS
 

Tā gadās.

05 Apr

Uldis (tas pats, kurš Baltais Runcis) šodien tviterī nāca klajā ar brīnišķīgu ideju – par godu Kurta Vonnegūta 9. nāves gadadienai 11. aprīlī vajag rīkot Vonnegūta lasīšanas akciju. Es, protams, esmu ar visām četrām par un aktīvi iesaistos pasākumā.

Galvenā ideja ir sekojoša – mēs tagad visi teciņiem vien dodamies pie saviem/bibliotēku/grāmatnīcu grāmatplauktiem un no tiem gādīgi izceļam kādu Vonnegūta grāmatu. Šo grāmatu izlasām un 11. aprīlī par to publicējam recenziju.

Sākotnējā ideja bija tāda, ka šis pasākums būtu grāmatu blogeriem paredzēts, bet es domāju, ka ideju varētu pastiept plašumā un

piedalīties pavisam droši var arī tie lasītāji, kam sava bloga nav.

Pārdomas par grāmatām noteikti varētu publicēt arī sejas grāmatā, tviterī vai instagramā. Varu arī piedāvāt palīdzību no savas puses – ja recenziju ļoti gribas publicēt tieši blogā, nevis kādā no sociālajiem tīkliem, kur tā ātri aiziet nebūtībā, sūti savu recenziju uz manu e-pastu spigana@spigana.com un 11. aprīlī labākās recenzijas es publicēšu šeit, savā blogā.

Nekādas balvas par akciju gan neviens nesola (lai gan… kas to lai zina), jo grāmatu lasīšana vien jau ir kaifs. Un varbūt kāds iekrīt azartā un kļūst par grāmatu blogeri vai varbūt vienkārši sev atklāj fantastisku autoru.

Manas attiecības ar Vonnegūtu sākās vidusskolas sākumā, kad filozofijas skolotājs pastāstīja, ka Vonnegūta slavenākais citāts ir “Tā gadās.” Tas mani tā ieintriģēja, ka man obligāti vajadzēja ar šo rakstnieku iepazīties un tā bija mīlestība no pirmajām rindiņām. Īsā laikā izlasīju visu, kas vien no Vonnegūta tulkots un atklāju sev veselu pasauli.

Ar šo pašu brīnišķīgo autoru skolā mēģināju arī dumpoties, jo man šķita, ka tie pieaugušie mietpilsoņi taču būtu šokā beigti un gar zemi kaut ko tādu izlasot. Reiz mums latviešu valodā bija jāraksta domraksts, kura vienīgais nosacījums bija, ka jābūt iekļautam citātam no grāmatas. Es nolēmu būt ārkārtīgi asprātīga un par citātu izvēlējos veselu nodaļu no “Lopkautuves Nr.5”, domrakstam pievienoju tikai ievadu un noslēgumu. Visdīvainākais ir tas, ka skolotāja mani neizsvilpa par plaģiātismu, bet gan ielika augstu atzīmi. Man sabruka visas ilūzijas par manām spējām dumpoties un es biju ārkārtīgi vīlusies, ka tā skolotāja neprata pienācīgi šokēties par kaut ko TIK dumpiniecisku.

Papildināts 11. aprīlī.
Šeit apkopoju recenzijas, kas tapušas akcijas ietvaros:

Galapagu salas – Asmodeus.lv
Māte nakts – Sibillas grāmatas
Mehāniskās klavieres – Baltais Runcis
A Man Without a Country – Marii grāmatas
Lopkautuve Nr.5 – Grāmatu Spīgana par grāmatām
Fokuss Pokuss – Andris lasa
A Man Without a Country – juljetas
Čempionu brokastis – Mēnessmeitēns
Mehāniskās klavieres – Absolūta grāmatplaukts

P.S. – iemetiet man ar linku, ja esmu palaidusi garām kādu akcijas recenziju.

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. Asmodejs

  5th April 2016 at 4:25 pm

  Kārtējais pierādījums, ka pasaule griežas tikai un vienīgi ap mani :) Janvārī uzsāku vērienīgu Tapala izdoto Vonnegūta darbu iegādi. Mani nomocīja tikai viens jautājums – kad es viņas lasīšu? Un skat iespēja atradās!

   
  • Spigana

   5th April 2016 at 4:29 pm

   Visa pasaul… tpfū, grāmatblogeri sadevās rokās, lai Tev palīdzētu atrast Vonnegūtam laiku. :)

    
   • Asmodejs

    5th April 2016 at 4:39 pm

    Un par to viņiem (grāmatblogeriem) liels paldies. Lasīšu Galapagu salas.

     
 2. Mēnessmeitēns

  12th April 2016 at 12:01 am