RSS
 

Laiks dāvanām

25 Dec

Foto: Spīgana

Viena no manām visu laiku mīļākajām akcijām ir tā, kur grāmatblogeri virtuāli apmainās ar dāvanām un ko gan citu dāvinās, ja ne grāmatas? Šī ir mana priecīgā akcija ne tikai tāpēc, ka man iedāvina lieliskas idejas lasīšanai (Asmo un Lasītājas grāmatas jau esmu paspējusi pasūtīt), bet arī tāpēc, ka šis ir lielisks vingrinājums pašai – padomāt par to, kādas grāmatas kuram piestāvētu.

Man vispār šķiet, ka grāmata ir pasaulē lieliskākā dāvana, un es diezgan azartiski ķeros pie prātošanas katru reizi, kad man draugi apjautājas, kādu grāmatu labāk iedāvāt tādam un šitādam cilvēkam ar lūk tādām interesēm. Šogad blogeru dāvanas gan man sagādāja vairāk rūpju, nekā citus gadus, jo šogad esmu lasījusi tik maz kā nekad un rakstījusi vēl mazāk, tomēr dāvanas atradās – dažas uzreiz, dažas pēc ilgākas izpētes. Un lai neapvainojas tie, kam šogad dāvana no manis nav tikusi – manās mājās valda likums, ka labāk ir nedāvināt neko, nekā dāvināt kaut ko ķeksīša pēc.

Visvieglāk man šogad klājās ar Mairitas dāvanu: viņa man pagājušajā gadā iedāvāja “Eivas Lavanderas savādās un skaistās skumjas”, un šīs gramatas lasīšana manī uzjundīja atmiņas par Erika Fosnesa Hansena romānu “Sieviete lauva. To tad arī lieku zem eglītes Mairitai un ceru, ka patiks.

Arī Dainim grāmata atnāca uzreiz. Dainim patiks (cerams) jauniešu romāns, kas lieliski atkāpies no stereotipiskām dzimumlomām un rāda homoseksualitāti ikdienišķā gaismā, pie viena atmetot arī vienu otru idiotisku pusaudžu romānu konstrukciju. Es Holly Black grāmatā “The Darkest Part of the Forest” iemīlējos ļoti ātri un šī tad lai arī tiek Dainim dāvanā.

Es zinu, ka Bārbalu interesē Armēnija un nav nekāds noslēpums viņas interese par šausmu literatūru, tāpēc šoreiz Bārbalai dāvanu maisā noslēpusies Amerikas armēņa biogrāfija par to, kā viņš atšķetina savu armēņu ģimeni un uzzina faktus par armēņu genocīdu. Peter Balakian grāmata “Black Dog of Fate” ir šausminošs gabals, tomēr tā ir arī grāmata, kas dod lielisku ieskatu armēņu ģimenes dinamikā.

Savukārt Ints ir viens sarežģīts tipiņš, kuram izdomāt dāvanu ir ellīgi sarežģīti, jo nepamet sajūta, ka Ints visu jau paspējis izlasīt. Tāpēc es šmaucos. Aplūkoju Inta “to-read” listi iekš Goodreads un izvēlējos iedāvāt grāmatu, par kuru visvairak gribas dzirdēt atsauksmi, jo pati vēl lasījusi neesmu. Int, es ceru, ka Nic Kelman grāmata “How to Pass as Human” būs laba un baudāma.

Pie viena Goodreads man pačukstēja, ka Andris vēl nav lasījis lielisko Ann Leckie romānu “Ancillary Justice” un man šķiet, ka 2017. gads būs lielisks laiks, lai šo labotu.

Lasītājas gaumē man dažkārt ir grūti trāpīt, tomēr ceru, ka Jonathan Safran Foer aizkustinošais un drusku humorīgais romāns “Extremely Loud and Incredibly Close” būs lieliska lasāmviela ne tikai man.

Ar Sibillu mēs virtuāli drusku padiskutējām par antropoloģijas (bez)jēgu un man visu laiku ir gribējies atrast kādu labu antropoloģijas grāmatu, kas mainītu Sibillas aizdomīgo skatījumu uz šo jomu, bet diemžēl jāatzīstas, ka manas zināšanas antropoloģijas literatūrā ir krietni vājākas, nekā man gribētos, tāpēc es ķēros pie internetos pieejamās informācijas izpētes un riskēju Sibillai iedāvāt grāmatu, ko pati vēl lasījusi neesmu: Philippe Bourgois “In Search of Respect”.

Lai labs lasāmlaiks!

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 

Leave a Reply

 

 
 1. Dainis Gžibovskis

  25th December 2016 at 9:33 pm

  Paldies! Izlasīju pāris grāmatas aprakstus un šķiet, ka būsi trāpījusi desmitniekā – jau pievienoju savai bookdepository wishlistei, lai neaizmirstu. :)
  Lai gaiši Ziemassvētki! 😉

   
  • Spigana

   25th December 2016 at 10:47 pm

   Man šķiet, ka šoreiz tā vajadzētu būt. Es patiesībā drusku baidījos, ka Tu jau būsi izlasījis.

    
 2. Asmodeus

  25th December 2016 at 9:34 pm

  Liels paldies, man viņa noteikti ir jāizlasa, jo nu sanāk, ka viņa man dāvināta veselas divas reizes. Andris uz vārdadienu un nu tu uz Ziemassvētkiem. 😀

   
  • Spigana

   25th December 2016 at 10:47 pm

   Lielisks dubultiemesls! 😀

    
 3. Mairita

  25th December 2016 at 10:04 pm

  Paldies! Kā man patīk šī apdāvināšanās! Ar Hansenu gan man iepriekšējā reizē gāja tā kā gāja, bet ceru, ka “Sievieti lauvu” sapratīšu labāk.

   
  • Spigana

   25th December 2016 at 10:46 pm

   Ko Tu mēģināji lasīt?

    
   • Mairita

    25th December 2016 at 11:09 pm

    Izlasīju viņa “Vēstījumus par sargāšanu”. Daļa man patika un interesēja, daļa galīgi ne.

     
    • Spigana

     25th December 2016 at 11:10 pm

     Man šķiet, ka “Sieviete lauva” ir drusku piezemētāka un varbūt vieglāk lasāma.

      
 4. Lasītāja

  25th December 2016 at 10:05 pm

  He, es pati bieži netrāpu savā gaumē. Foeru neesmu lasījusi, nu beidzot būs jānoskaidro, kāpēc viņš tik populārs.

   
 5. Sibilla

  25th December 2016 at 11:26 pm

  Liels paldies! Apdāvināšanās ir brīnišķīgs pasākums un, skaidrs, ka no antropoloģijas nu vairs nekādi neizbēgšu. 😀 Bet patiesībā dažreiz ir interesanti iedziļināties arī tajās tēmās, kas sākotnēji varbūt arī nešķiet tik saistošas.