RSS
 

Virtuālās blogeru Ziemassvētku dāvanas 2017.

26 Dec

Mana visvisvismīļākā Ziemassvētku tradīcija ir blogeru virtuālā apdāvināšanās, katru gadu ar nepacietību gaidu, ko citi iedāvās man un diezgan agri sāku domāt par to, kuru grāmatu kuram iedāvāt, kas būs piestāvīgāk un kas kuru vairāk interesēs. Un šogad es pat biju labs bērns un esmu izlasījusi visu, visu, ko man iedāvāja pagājušajā gadā (kuš, tas, ka neviena grāmata nenonāca līdz blogam neskaitās, gads vēl nav galā).

Citus gadus ir bijis grūti izvēlēties, jo šķiet, ka trūkst dāvināmo grāmatu, bet šogad ir citādi – ir vairākas grāmatas, kuras gribas iedāvāt daudziem lasītājiem, vēl vesels bars visu to labāko jau izlasījuši un tad ir kādas trīs grāmatas, kuras, manuprāt, vispār būtu jālasa katram šīs zemeslodes iedzīvotajam, un es visā tai lielisko grāmatu jūklī esmu totāli apjukusi, bet nu lai iet un ņemiet par labu.

Alfabēta secībā:

Andris no maisa izvelk “Shades of Grey” by Jasper Fforde. Grāmatai nav ne mazākās saistības ar sūdīgu erotiku, goda vārds. Šis ir lielisks, asprātīgs un saturīgs distopijas gabals, kuru es trakoti izbaudīju.

Asmo ir mūžīgās dāvinātāju galvassāpes (sorry), jo ko lai uzdāvina cilvēkam, kas ir izlasījis visu, ko ir vērts lasīt? Te talkā nāk Goodreads un pačukst priekšā, ka Asmo vēl nav lasījis (laikam, cerams) fantāzijas/fantastikas klasiku – Anne McCaffrey sēriju par pūķu planētu Pern. Neesmu pārliecināta, ka ir vērts lasīt visu sēriju (man pietieka ar 12 grāmatām), un arī secību var izvēlēties dažādi, bet es iesaku sākt ar Dragonrides of Pern triloģiju (pirmā grāmata attiecīgi: Dragonflight).

Bārbala ir vēl viens ciets rieksts ar izcilu gaumi, bet Tavā virzienā ceļo mana šī gada absolūti mīļākā sērija: “Mistborn” by Brandon Sanderson. Domāju un ceru, ka būs tieši Tavā gaumē, jo šī bija dziļa, pārdomāta un ļoti baudāma literatūra.

Dainim man šogad padomā asprātīgs jauniešu romāns, kas smalki pasmīn par jauniešu romānu klišejām un apdomā to, kas notiek ar tiem cilvēkiem, kam nākas dzīvot līdzās grāmatu galvenajiem varoņiem. The Rest of Us Just Live Here by Patrick Ness.

Es lasu skaistais Instagram konts ar mini recenzijām ir viens no maniem šī gada mīļākajiem atklājumiem. Nezinu personu, kas aiz šī burvīguma slēpjas, bet domāju, ka Tev patiks un piestāvēs The Lies of Locke Lamora by Scott Lynch grāmata, kas ir tikpat krāšņa, kā Tavas bildes.

Lasītājai šoreiz skandināviski padrūms, šķetināms psihloģiskais romāns: Khemiri Jūnasa Hasena “Viss, ko es neatceros”. Es biju sajūsmā, ceru, ka Tevi ar aizraus līdzīgi.

Man šķiet, ka Līgai simpātiski šķiet vikingi, tāpēc Tev lai tiek viena sērija, kur viņi nav attēloti kā memmesdēliņi, kas baigi cenšas ievērot kristiešu pasaules sociālās normas. The Saxon Stories by Bernard Cornwell. Ak jā – labākā daļa ir tā, ka šī sērija ir balstīta patiesos vēstures notikumos.

Mairitai man gribētos iedāvāt to pašu, ko viņā iedāvāja man, bet tas jau nokavēts, tāpēc Tev lai tiek Johannas Sinisalo “Saules kodols”. Pati esmu tikai tikko sākusi, bet jau ir skaidrs, ka būs lieliski un arī atsauksmes ir neierasti glaimojošas.

Norellei no manis šoreiz grāmata, par kuru es tā arī nesapratu – man patika vai nē. Literāri īpaši baudāma nebija, toties ideja absolūti izcila, ceru, ka Tev negribēsies mest pret sienu. If I Stay by Gayle Forman (otro daļu lasīt neiesaku, starp citu)

Sibillai man kaut kā katru gadu niez nagi iedāvināt kaut ko no populārzinātniskās literatūras un tā kā pēdējā laikā bieži esam tikušās suņu paklausības rallijos, Tavā virzienā ceļo lieliska grāmata par to, kā cilvēki tika pie suņiem, kāpēc suņi nav vilki, un par to, cik attīstīta ir suņu emocionālā inteliģence. Bez lieka patosa, bet ar mīlestību pret suņiem: In Defence of Dogs by John Bradshaw.

Savukārt beigām esmu pietaupījusi vienu no šī gada izcilākajām grāmatām, kuru manuprāt būtu jālasa absolūti visiem, tāpēc iedāvinu to ikvienam blogerim un mana bloga lasītājam: Children of Time by Adrian Tchaikovsky. Absolūti izcils gabals par civilizācijas attīstību, dzimumu vienlīdzību (totāli ne tā, kā jūs gaidījāt) un to, cik stulbi ir iznīcināt pašiem sevi. Īpašas cerības lieku uz tiem lasītājiem, kas vienlaikus arī izdevēji – mums patiešām šo vajag latviski, lūdzu.

Priecīgus svētkus un lai labi lasās!

FacebookTwitterPinterestWhatsAppEvernote
 
 1. Mairita

  26th December 2017 at 9:22 pm

  Paldies, paldies! Sibilla arī man iedāvināja “Saules kodolu” :) Ļoti interesanta sagadīšanās. Šī ir superīga Ziemassvētku tradīcija un šogad paspēju izlasīt gandrīz visas dāvanas, tikai dažas neizdevās bibliotēkā noķert. Lai Tev burvīgs nākamais gads! Un sveicieni Mio, lai paklausīga :)

   
  • Spigana

   27th December 2017 at 12:58 pm

   Ai, es totāli par šo aizmirsu, kad rakstīju blogā. :( Tu tad varētu pieķerties manai universālajai dāvanai – domāju, ka tieši Tev ļoti patiktu.

    
   • Mairita

    27th December 2017 at 9:12 pm

    Nekādu problēmu. :)

     
 2. Asmodeus

  26th December 2017 at 9:34 pm

  Liels paldies tev par tavām pūlēm :) Man gan ir problēmas atminēties vai jau neesmu reiz šo ciklu lasījis. Bet ja jau neatceros, tad ir iemesls pārlasīt ;).

   
 3. Sibilla

  26th December 2017 at 9:59 pm

  Paldies! Brīnišķīgi! Man vienmēr ir traki patikušas populārzinātniskas grāmatas par suņiem. Kad paliks siltāks, cerams atkal satiksimies kādā rallijā.

   
 4. Lasītāja

  28th December 2017 at 1:34 pm

  Paldies! Izklausās labi.

   
 5. Andris Bekmanis

  29th December 2017 at 11:58 am

  Paldies!

  Man tev pretī ir viens nobrainers –
  Adriāna Čaikovska “Dogs of war” 😉